Skip to Content

بدهی چهار هزار میلیارد ریالی شهرداری مشهدبه بانکها

شهردار مشهد گفت: شهرداری مشهد بابت انتشار اوراق مشارکت حدود چهار هزار میلیارد ریال به بانکها بدهکار است.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صداوسیما،سید صولت مرتضوی امروز در نشست خبری افزود: در سه و نیم سال گذشته بدهی شهرداری به بانکها حدود چهار هزار میلیارد ریال است،بیش از 24 هزار و 500 میلیارد ریال بدهی شهرداری به بانکها تسویه شده است و تلاش می کنیم باقیمانده آن را نیز تا پایان فعالیت مدیریت فعلی شهر، تسویه کنیم.
او گفت: میزان بدهی دستگاه های اجرایی به شهرداری نیز بیش از 30 هزار میلیارد ریال است که تا کنون مبلغی وصول نشده است.
او با بیان اینکه شهرداری مشهد از ابزار قانونی برای اخذ این میزان طلب استفاده نمی کند،گفت : طبق اصل 44 قانون بودجه دستگاههای اجرایی قرار بود این دستگاه از محل واگذاری املاک خود بدهی شهرداری را تسویه کنند اما تا کنون این مورد محقق نشده است.
مرتضوی در ادامه افزود: از ابتدای دهه فجر تا پایان سال جاری 30طرح  عمرانی و تعدادی طرح مشارکتی با هزینه 30 هزار میلیارد ریال در مشهد به بهره برداری می رسد.
او بهره برداری از مرحله نخست خط دوم قطار شهری مشهد را از مهمترین این طرحها دانست و افزود: بزرگترین طرح بهره برداری از فاز اول خط دوم قطار شهری مشهد است.
مرتضوی گفت: این مرحله با 6 ایستگاه و در طول هشت کیلومتر از بولوار طبرسی تا میدان شهدا در اسفند ماه امسال به بهره برداری می رسد.
شهردار مشهد گفت: همچنین تا کنون حدود 75 درصد از 100 واگن مورد نیاز این خط تامین شده است و بقیه نیز به زودی خریداری می شود.