رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

برای وحدت کشورهای اسلامی، باید زمینه گسترش همکاری بین آنها و پیشگیری از رسوخ فتنه در اسلام باشد. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برای وحدت کشورهای اسلامی، باید زمینه گسترش همکاری بین آنها و پیشگیری از رسوخ فتنه در اسلام باشد.

برنامه های هفته فرهنگی الجزایر در مشهد در غرفه تخصصی رویداد مشهد 2017 ودر چارچوب نمایشگاه ناشران جهان اسلام برپا شده است.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،سفیر الجزایر در ایران در حاشیه این مراسم گفت: مشهد بخاطر تاریخ ریشه داربرنامه های هفته فرهنگی الجزایر در مشهد و نیز امروز درخشان خود امسال به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شد که به منزله تلاش ایران در زمینه توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی است.

عبدالمنعم احریز افزود: رویداد مشهد 2017 فرصتی برای همه کشورهای اسلامی است تا زیباترین نمود فرهنگ اسلامی را به تصویر بکشند،ت صویری مغایر با تصاویر مغرضانه ای که تروریسم از اسلام جلوه می دهد.

او با اشاره به اینکه هم اکنون کشورهای اسلامی در معرض چالشهای جدی از سوی بیگانگان قرار دارند که زمینه ساز تفرقه بین مسلمانان است، ابرازامیدواری کرد این گردهمایی عاملی برای وحدت کشورهای اسلامی، زمینه گسترش همکاری بین آنها و پیشگیری از رسوخ فتنه در اسلام باشد.

سفیر الجزایر گفت: ارتباطات فرهنگی بین کشورهای ایران و الجزایر از پیشرفت خوبی برخوردار است و در جریان هفته فرهنگی الجزایر سرودهای اسلامی اجرا و سه فیلم الجزایری نیز اکران میشودوتاریخ الجزایر نیز در قالب تابلوهایی به نمایش گذاشته شده است.

مدیرکل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این مراسم گفت: برگزاری هفته فرهنگی الجزایر در مشهد فرصت مناسبی برای تقویت و گسترش مناسبات فرهنگی ایران و الجزایر است.

محمدعلی کیانی افزود: دو کشور دارای پیشینه تاریخ و تمدن غنی هستند و همواره روابط گسترده ای بین آنها برقرار بوده است ودر بسیاری از مسائل بین المللی و منطقه ای اشتراکات زیادی دارند.

او گفت: به دنبال ایجاد بسترهای مناسب برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران در بیرون از مرزها و گسترش روابط هستیم.

همچنین در این مراسم لوح یادمان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به سفیر الجزایر اعطا و فیلم سینمایی 'نبرد الجزایر' اکران شد.

نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام و هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از 9 آذرماه در نمایشگاه بین المللی مشهد برپا شده است و تا 15 آذر ماه ادامه دارد.