رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بررسی پدیده حاشیه نشینی در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بررسی پدیده حاشیه نشینی در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، 14 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشستبررسی پدیده حاشیه نشینی در مشهد شورای تامین خراسان رضوی با حضور استاندار در مشهد مباحث امنیتی و پدیده حاشیه نشینی این کلانشهر را بررسی کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: بررسی موضوعات امنیتی در مشهد به علت جایگاه والای این شهر در جهان اسلام و کشور به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما یکی از چالشهایی که مدتها گریبانگیر این کلانشهر مذهبی شده حاشیه نشینی است که برای اشراف و اطلاع کامل از مشکلات موجود در این پهنه ها بازدید میدانی نیز صورت خواهد گرفت.

علاء الدین بروجردی افزود: تلاش بر این است که کاستیهای احتمالی در حوزه های امنیتی و موضوعات مرتبط با حاشیه نشینی را احصا کنیم و برای حل آنها برنامه ریزی و اقدام مناسب انجام دهیم.

استاندار خراسان رضوی و اعضای شورای تامین استان هم در این نشست، گزارشی از اقدامات صورت گرفته، نیازها و مطالبات حوزه کاری ارائه کردند.

بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در 66 پهنه حاشیه شهر مشهد ساکن هستند که 300 هزار نفر از این تعداد را مهاجران خارجی تشکیل می دهند.