سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت روز قدس اعلام شد - نمایشگر محتوای خبر

 

 

برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت روز قدس اعلام شد

به گزارش  روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، همزمان با آخرین  جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس این مرکز با ویژه‌برنامه هایی به استقبال این روزجهانی می رود.
سیمای خراسان رضوی با برنامه صحن انقلاب به مدت تقریبی 100 دقیقه با بخش هایی مانند تبیین علل مخالفت جمهوری اسلامی با موجودیت اسرائیل، بیان جنایات صهیونیسم در طول تاریخ در فلسطین. بیان آرمان های قدس و سرودهای ویژه روز قدس از شبکه‌ استانی به تهیه کنندگی عباس غلام پور تهیه و پخش خواهد شد و در ادامه پخش مستقیم سخنرانی مقام معظم رهبری خواهد پرداخت.
صدای خراسان رضوی نیز با برنامه حماسه مقاومت در روز جمعه از ساعت ۹ تا ۱۱به مدت 120 دقیقه با بخش های مختلفی چون مستند های گزارشی، بیان هنرمندان در ترویج روز جهانی قدس، تبیین جنایات صهیونیسم در قدس شریف با حضور کارشناسان، آنونسهایی با استفاده از کلام مقام  معظم رهبری و امام خمینی (ره) وسرودهای حماسی به تهیه کنندگی رضا سلیمانی و نویسندگی جمیله توکلی تهیه و پخش خواهد شد و در ادامه سخنرانی مقام معظم رهبری به صورت زنده و مستقیم پوشش داده خواهد شد.
ویژه برنامه "صحن قدس" با کنکاش و بررسی سوابق مبارزات ملت مظلوم فلسطین با موضوعات متنوع و کارشناسی صاحبنظران این حوزه بصورت زنده از "رادیوزیارت" پخش می شود.
این برنامه به تهیه کنندگی  محمدناصر رازجو و نویسندگی محمد گلگونی تولید می شود."صحن قدس" از بخشهای کارشناسی با موضوع مرور اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نقش شهید سلیمانی در مقاومت اسلامی و فلسطین، چرایی حمایت ایران و مسلمانان از فلسطین و آزادی قدس، نقش مقاومت درتزلزل و حتی مهاجرت معکوس در رژیم صهیونیستی، تحریمهای مصوب برای رژیم صهیونیستی بدلیل شهرک سازی، مشکلات اقتصادی آن رژیم، تشکیل شده است.این برنامه همچنین مزین به کلام شهدا و مبارزان فلسطینی در مورد شهید سلیمانی است که البته از کلام شهید سلیمانی، مقام معظم رهبری مدظله العالی و امام خمینی (ره)  نیز درباره مقاومت بهره گرفته می شود. در "صحن قدس" ارتباط تلفنی با سوریه و همچنین گزارش از 5 ملیت مختلف در مورد تأثیر نامکذاری روز قدس در ملتها، بخش هایی با موضوع دیالوگهای فیلمهای ماندگار که مرتبط با آرمان فلسطین و روز قدس، نقش هنرمندان در ترویج روز جهانی قدس و موسیقی ها و نواهای مرتبط با این روز طراحی شده است. این برنامه با حضور حجت الاسلام مهدویان بعنوان کارشناس برنامه بدلیل فعالیتهای ایشان در مورد محور مقاومت و همچنین بهره گیری از کارشناسی آقایان سید جلال فیاضی و کوروش شجاعی بصورت تلفنی پخش خواهد شد. همچنین هماهنگی لازم برای مصاحبه با صلاح ذبابی سفیر فلسطین در تهران نیز انجام شده است. اجرا "صحن قدس" بعهده میثم مسرور بوده و بمدت 180 دقیقه از ساعت 9 صبح روز جمعه از استودیوی ویژه رادیوزیارت در حرم حضرت رضا علیه السلام بصورت زنده پخش می شود. این برنامه آمادگی  پخش سخنرانی رهبری در روز قدس را دارد.
معاونت خبر نیز گزارش های ویژه ای در مورد اهمیت روز جهانی قدس تهیه و پخش خواهد کرد.
رادیو دری برونمرزی خراسان رضوی ویژه برنامه ای با عنوان مظلومیت قرن را به مدت 2 ساعت را به همراه پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری به تهیه کنندگی حسین زاده و بصیر احمد تهیه و پخش خواهد کرد.
در ادامه برنامه صهیونیزم خانه عنکبوت را نیز باموضوع بررسی آخرین تحولات سرزمین های اشغالی که به اضمحلال از درون این غده سرطانی کمک می کند را به گویندگی خانم سروری و تهیه کنندگی خانم خوش رو و همچنین برنامه انعکاس را با هدف تبیین جایگاه فلسطین و ضرورت ارتقای افکار عمومی نسبت به ظلم هایی که امپریالیسم در حق امت اسلامی کرده است را در مصاحبه با شخصیت های مختلف از طیف های مختلف افغانستان تهیه و پخش خواهد کرد.