رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

برنامه اقتصادی رهیافت بزودی در قاب شبکه استانی سیمای خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برنامه اقتصادی رهیافت بزودی در قاب شبکه استانی سیمای خراسان رضوی

برنامه اقتصادی رهیافت بزودی از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی پخش خواهد شد.

رهیافت برنامه ای اقتصادی که با مشارکت صدا و سیمای خراسان رضوی و اتاق بازرگانی صنایع معدان و کشاورزی خراسان رضوی در حال تولید است.
این برنامه با توجه به تاکیدات مستمر مقام معظم رهبری در رابطه با حمایت از کار سرمایه و کالای ایرانی اقتصاد مقاومتی اشتغال و رفع موانع سرمایه گذاری ساخته می شود.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی رهیافت در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی، بازرگانی، گردشگری، حمل و نقل، ترانزیت، دانش بنیان، کسب و کارهای نوین، اسارت آپ ها و سرمایه گذاری به بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای آنها میپردازد.
خراسان رضوی در حوزه هایی مانند صنعت با صنایعی چون خودرو سازی، قطعه سازی، سیمان و صنایع معدنی، تولیدات استراتژیکی مثل پسته و زعفران در بخش کشاورزی، گردشگری زیارت و سلامت در بحث گردشگری، دارا بودن معادن بزرگی چون سنگان خواف و مطالعه و بررسی بازارهای هدف در منطقه به ویژه افغانستان و آسیای مرکزی و بازارهای جدید در روسیه در بخش بازرگانی پتانسیلهای قوی دارد.
همانطور که میدانید مسائل و مشکلات ارآفرینان و کسب و کارها بر اساس قانون از طریق کمیسیونهای تخصصی اتاقهای بازرگانی جمع بندی شده و برای حصول نتیجه و رفع مشکل از طریق شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بررسی و کشف راهکار ها برای رفع موانع صورت میگیرد.
ویژه برنامه اقتصادی رهیافت در 13 قسمت 40 دقیقه ای به تهیه کنندگی و پژوهش حمید رضا شوشتریان ، کارگردانی محمد کوهانی و اجرای محمد قاسمی به زودی از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی به روی آنتن می رود.
نخستین مهمانان این برنامه علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و غلام حسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران هستند.
همچنین مسئولین اجرایی سازمانهای دولتی، روسای کمیسیونهای تخصصی اتاق بازرگانی به عنوان نماینده عالی بخش خصوصی و اعضای هیأت علمی دانشگاهها از دیگر مهمانان این خواهند بود.

عکاس : محسن رحیمی عنبران