جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

برنامه رادیویی نسیم سحری - نمایشگر محتوای خبر

 

 

برنامه رادیویی نسیم سحری

برنامه رادیویی نسیم سحری
«نسیم سحری» عنوان برنامه ای است ازصدای خراسان رضوی که با انعکاس کامل مراسم احیاء شبهای قدر از حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام عطش دلهای مشتاق را سیراب خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، ویژه برنامه «نسیم سحری»از ساعت 22:30 مراسم ویژه احیاء و شب های قدر حرم مطهر رضوی را تا پایان مراسم  به‌طور کامل پوشش خواهد داد.
 
برنامه«نسیم سحری» به تهیه‌کنندگی رضاسلیمانی و با همکاری عوامل تولید و پخش شبکه به انعکاس این مراسم می‌پردازد. این مراسم در لیالی قدر با بهره گیری از سخنرانان و وعاظ برگزیده‌ای اجرا خواهد شد.
 
در شب بیست و یکم حجت الاسلام رفیعی سخنران مراسم است. در این شب آقایان حجت الاسلام اسلامی فر و مهدی سروری دعای جوشن کبیر را قرائت کرده و مخاطبان با نوای علی ملائکه در رثای حضرت امیر علیه السلام خواهند گریست.
 
در مراسم احیاء شب بیست و سوم حجت الاسلام والمسلمین سیدآبادی ضمن ایراد سخنانی در باب اهمیت شب قدر، مراسم احیاء بجا می‌آورد. در این شب آقایان حجت الاسلام شجاع و مهدی نیکبخت قرائت دعای جوشن کبیر را بعهده داشته و ابراهیم قانع نیز با مرثیه سرایی و عزاداری، لحظات عرفانی شب قدر سوم را رقم خواهند زد. در این مراسم فراز مخصوص امام رضا علیه السلام در مراسم قرآن به سر گرفتن توسط سیدجعفر ماهرخسار قرائت و مرثیه سرایی آن حضرت نیز انجام خواهد شد.
 
شایان ذکر است پس از مراسم احیاءبلافاصله برنامه زنده «نسیم سحری» با موضوع شرح، تفسیر و قرائت دعای ابوحمزه ثمالی از استودیوی حرم مطهر پخش خواهد شد. این برنامه با کارشناسی حجت الاسلام قاسم سوری و آیتم های متنوع دیگرمانندگزارش ازحرم .آشنایی باآداب ورسوم مردم خراسان رضوی درسحرگاهان ماه مبارک رمضان به تهیه‌کنندگی رضاسلیمانی  تهیه وپخش خواهد شد