Skip to Content

برپایی نمایشگاه‌های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می‌گیرد

برپایی نمایشگاه‌های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می‌گیرد

معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس گفت: برپایی نمایشگاه‌های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محمدرضا مزجی ظهر امروز در دیدار با سفیر ویتنام در نمایشگاه بین المللی مشهد با اشاره به اینکه مشهد سالانه شاهد حضور جمعیتی جهانی است، اظهار داشت: با وجود فرصت‌های بین المللی در کلانشهر مشهد، سرمایه گذاران از کشورهای جهان می‌توانند با حضور و ارائه خدمات اقتصادی، اجتماعی و بین المللی خود، سهم مشترکی را از مهمترین مرکز جمعیتی ایران در منطقه آسیا داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مشهد در مقایسه با سایر کلانشهرهای ایران و جهان، امتیازات ویژه‌ای دارد، افزود: شهرداری مشهد در میان تمامی شهرهای جهان که عضو سازمان جهانی متروپلیس هستند، به عنوان تنها شعبه این سازمان در جهان انتخاب شده که می‌تواند فرصت ویژه‌ای برای کشورهای آسیایی باشد.

مزجی با بیان اینکه مردم ایران به توسعه همکاری‌ها با و کشور ویتنام علاقمند هستند، گفت: همکاری‌های بین المللی، افزایش مراودات تجاری گسترده و استفاده از مزیت‌های مشترک اقتصادی، شهری و اجتماعی میان دو کشور ایران و ویتنام می‌تواند سبب هم افزایی در جهت رشد شاخص‌ها و معیارهای تجاری و اقتصادی در منطقه آسیا باشد.

وی تاکید کرد: توسعه همکاری‌های تجاری، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، اختصاصی و تخصصی در زمینه‌های متعدد با استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاه بین المللی مشهد، فرصتی ویژه برای حضور صاحبان صنعت و تجار این کشور در ایران و بویژه در مشهد است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد با اشاره به اینکه مشهد در سال‌های آینده به مهمترین مرکز صادرات آسیای میانه تبدیل می شود، گفت: کشور ویتنام با حضور هوشمندانه در مشهد، علاوه بر استقرار و اجرای پروژه‌های صنعتی، تجاری و شهری می‌تواند در تحولات صادراتی و تجاری و خدمات فنی و مهندسی کشورهای حوزه  cis تا خلیج فارس، نقش موثری ایفا کند.

مزجی با اشاره به انتخاب یکی از شهرهای شاخص ویتنام به عنوان آغاز کننده همکاری‌های رسمی با کلان شهر مشهد، گفت: ویتنام می‌تواند با بهره مندی از کارکردهای تجاری و شناسایی نیازهای مهمترین مرکز جمعیتی منطقه آسیا، نمایشگاهی اختصاصی را در زمینه فروش، معرفی و تجارت در نمایشگاه بین المللی مشهد، برگزار کند.

وی گفت: شهر مشهد مقدس یکی از شهرهای بزرگ دنیا است که مورد توجه مردم جهان است و ویتنام می تواند با شناخت کافی از چنین سرمایه ای در منطقه آسیا، بهترین فرصت را برای حضور در منطقه آسیای میانه فراهم کند.