رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

برپایی نمایشگاه نقاشی در نگارخانه رضوان مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برپایی نمایشگاه نقاشی در نگارخانه رضوان مشهد

نمایشگاهی از آثار نقاشی و خط استاد محسن توسلی، هنرمند خراسانی با عنوان «آسمان اول» در در نگارخانه رضوان آستان قدس رضوی گشایش یافت.

برپایی نمایشگاه نقاشی در نگارخانه رضوان مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، در این نمایشگاه، تعداد 50 تابلو نقاشی و نقاشی‌خط با موضوعات مذهبی که توسط محسن توسلی هنرمند مشهدی در سال‌‌های اخیر به تصویر کشیده شده است در معرض نمایش عموم قرار گرفت.

در این نمایشگاه تابلوهایی با مضامین قرآنی، اسماء‌ الحسنی، القاب حضرت علی علیه السّلام، حضرت فاطمه الزّهراء سلام الله علیها و حضرت رضا علیه السّلام، خوشنویسی و نقاشی شده که در نوع خود نفیس و منحصر به فرد است.

 استاد توسلی، هنرمند و خالق این آثار هنری و مذهبی در آیین گشایش نمایشگاه «آسمان اول» نقش موسسه آفرینش‌ های هنری آستان قدس رضوی را در توسعه هنر دینی و مذهبی شهر مشهد منحصر به فرد خواند و گفت: این موسسه هنری، در شهر مشهد تنها مرکزی است که هم در توسعه هنر و هم در حمایت از هنرمندان نقش بی‌بدیلی دارد.

 وی با بیان این که در این نمایشگاه بیشتر قصد داشته فرهنگ شیعه را نمایان و برجسته سازد، اظهار داشت: در خلق این آثار از ائمه معصومین علیهم السّلام امداد معنوی گرفتم.

استاد توسلی تصریح کرد: برای خلق این آثار، نگاه اصلی من به زندگانی حضرت علیّ علیه السّلام، حضرت فاطمه اطهر سلام الله علیها و فرزندان ایشان بوده است و بر همین اساس تلفیق ابر و باران و همچنین نقوش خاصه در این آثار حکایت از مهربانیT رأفت و محبت این بزرگواران دارد.

نمایشگاه «آسمان اول» از تاریخ 21 تا 26 مرداد ماه همه روزه صبح‌ ها از ساعت 9 تا 13 و بعد ازظهرها از ساعت 17 تا 20 در محل نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 پذیرای عموم علاقه‌ مندان به هنرهای تجسمی است.