جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

برپایی نمایشگاه های کتاب با محوریت مهدویت در کتابخانه مرکزی آستان قدس

برپایی نمایشگاه های کتاب با محوریت مهدویت در کتابخانه مرکزی آستان قدس


در آستانه سالروز آغاز امامت حضرت مهدی عجّل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف، دو نمایشگاه فرهنگی معرفتی با موضوع «امامت ولی عصر عجّل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف» و «مهدویت» در بخش‌ های مختلف کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برپا شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی رئیس سازمان کتابخانه‌ ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت:برپایی نمایشگاه های کتاب با محوریت مهدویت در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی  مجموعه‌ ای از کتاب‌‌ های خطی و چاپی و تابلوهای فوم بورد با محوریت موضوعی امام زمان عجّل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف، در نمایشگاهی با عنوان «امامت ولی عصر 


عجّل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف»، تا دهم آذر، از ساعت 7 تا 19، در طبقه همکف کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در معرض دید علاقه‌ مندان قرار دارد.

محمد هادی زاهدی افزود: نسخه‌های خطی در این نمایشگاه از جمله شهاب الثاقب با موضوع فقه و رساله رجعت و علائم الظهور با موضوع اخبار که قدمت آن‌ ها به  قرن های 12 و 13 قمری برمی‌گردد، در نمایشگاه امامت ولی عصر عجّل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف به چشم می‌خورد.

او گفت: همچنین نمایشگاه کتاب «مهدویت» در تالار مطالعه قفسه باز بانوان کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی دایر شده است.

رئیس سازمان کتابخانه‌ های آستان قدس افزود: منتخبی ‌از منابع چاپی این کتابخانه با موضوع تاریخ زندگانی، معجزات و کرامات و سبک زندگی امام حسن عسکری علیه السّلام در کنار منابعی با موضوع مهدویت در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

زاهدی گفت: نمایشگاه مهدویت، تا هشتم آذر در تالار مطالعه قفسه باز بانوان در طبقه منهای یک کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، واقع در بست شیخ طوسی حرم مطهر رضوی، آماده میزبانی از خواهران زائر و مجاور این بارگاه ملکوتی است.