رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

برپایی پایگاههای اکرام ایتام در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برپایی پایگاههای اکرام ایتام در خراسان رضوی

90 پایگاه اکرام ایتام همزمان با شبهای قدر در استان خراسان رضوی برپا می‌شود.

برپایی پایگاههای اکرام ایتام در خراسان رضوی همزمان با شبهای قدر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان

رضوی گفت: 30 پایگاه از این تعداد در سطح شهر مشهد شامل اطراف حرم مطهر امام رضا(ع)، پارک ملت، کوهسنگی و دیگر نقاط مستقر و فعال است.

سلمان دانشور افزود: افراد نیکوکار می توانند با مراجعه به این پایگاهها حمایت خود را از ایتام و فرزندان محروم زیر پوشش کمیته امداد اعلام کنند.

او گفت: طرح اکرام ایتام از ابتدای ماه رمضان فعال است اما در شبهای قدر پایگاههای جذب حامی در مناطق ویژه منتخب نیز فعال می شوند.

دانشور تعداد ایتام زیر پوشش کمیته امداد را در خراسان رضوی 13 هزار نفر ذکر و بیان کرد: 78 هزار حامی از این ایتام حمایت مالی دارند که در قالب این طرح کمک حمایتی خود را برای هر یتیم به مبلغ حداقل 300 هزار ریال در ماه واریز می کنند.

او افزود: علاوه بر فرزندان ایتام زیر پوشش هم اکنون 16 هزار نفر فرزندان 'طرح محسنین' هم زیر پوشش کمیته امداد خراسان رضوی هستند که جزو خانواده های زندانیان بوده و یا در خانواده های طلاق زندگی می کنند و از حمایت مالی پدر بی بهره اند.

به گفته وی حامی یابی برای این فرزندان نیز از طرحها و برنامه هایی است که به شدت مورد پیگیری می باشد و تاکنون حدود هفت هزار حامی عهده دار حمایت مالی از این تعداد فرزند محروم شده اند.

171 هزار خانوار با جمعیت 400 هزار نفر در خراسان رضوی زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی حمت الله علیه قرار دارند.