رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

برگزاری اجتماع عظیم صادقیون در مشهد - گزارش تصویری - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری اجتماع عظیم صادقیون در مشهد - گزارش تصویری

برگزاری اجتماع عظیم صادقیون در مشهد - گزارش تصویری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، اجتماع بزرگ صادقیون  با حضور گسترده زائران و مجاوران عزادار  و ارادتمندان اجتماع بزرگ صادقیون در مشهد مقدس اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در سالروز شهادت رییس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق (ع) در عرصه میدان شهدا برگزار شد و عزاداران با مدیحه سرایی  و روضه خوانی ذاکران اهل بیت (ع)   به سمت حرم مطهر رضوی حرکت کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان  در اجتماع عظیم صادقیون در حرم مطهر رضوی گفت: شخصیت امام صادق(ع) در ابعاد مختلف به عنوان یک نقطه عطف تابلوی تشکیل تشیع و جریان وابسته به اهل بیت(ع) است، اگر مدت مدیدی بخواهیم در ابعاد گوناگون و متنوع شخصیت برجسته امام صادق(ع) و معارف گسترده مربوط به آن حضرت بحث و تحلیل داشته باشیم از عهده ادای مطلب برنخواهیم آمد.

وی با اشاره به شخصیت ولایتمدارانه سیاسی آن حضرت گفت: امام صادق(ع) به عنوان رئیس مذهب در تمامی حرکات به عنوان یک الگوی قطعی برای ما قرار دارند تا بتوانیم از شخصیت آرمانی امام صادق(ع) در عرصه سیاست و در مسائل اجتماعی روز الگو برداری کنیم.

آیت الله علم الهدی  اظهار داشت: بنای امام صادق(ع) حرکت سیاسی و مبارزه با ظلم و غصب و براندازی جریان حاکمیت ظالمانه و غاصبانه بنی عباس بود اما پذیرش این حرکت در جامعه آن روز ممکن نبود. مردم به امام صادق(ع) گرایش داشتند اما مبنای فکری سیاسی آنها چیز دیگری بود و مسئله اصلی نیز همین بود و معتقد بودند مملکت داری یک چیز دیگر است.

 

وی خاطرنشان کرد: امت اسلام به وسیله پیامبر تاسیس و مدیریت شد. این مدیریت متعلق به اسلام و دین است و اگر حاکمیت در دست دین باشد، جامعه اداره شده و عدل الهی بر آن حاکم می‌شود.