Skip to Content

برگزاری اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه شهر

دور نخست اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در حاشیه شهر با عنوان «صراط الحمید» و با هدف خدمات رسانی بیشتر به ساکنان مناطق محروم اجرا شد.

برگزاری اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه شهر

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، مسئول پایگاه بسیج دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت: مرحله نخست این طرح  با حضور 500 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهداز 20 مرداد امسال آغاز شد و امروز پایان یافت .

سید امیر فرهاد حسینی افزود: با توجه به اینکه اکثر مخاطبان در مناطق محروم زنان و کودکان هستند، 80 در صد جهادگران این طرح را دانشجویان دختر تشکیل می دهند.

وی افزود: در این طرح، همه روزه در مراکز درمانی برپا شده در حاشیه شهر مشهد، آموزشهای بهداشتی، غربالگری، خدمات دندانپزشکی و همچنین شناسایی بیماران خاص نظیر «اچ.آی.وی» و «سل» ارائه می شود.

حسینی گفت: در طرح اردوی جهادی صراط الحمید، روزانه افزون بر 150 بیمار در بخش پزشکی و 80 بیمار در بخش دندانپزشکی معاینه و درمان می شوند.

وی همچنین آموزشهای فرهنگی را همگام با اقدامات درمانی و بهداشتی از مزایای اردوهای جهادی در حاشیه شهر مشهد اعلام کرد و افزود :  درحال حاضر فقط فعالان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این طرح فعالیت می کننداما در دور بعدی این طرح، دانشجویان دیگر دانشگاههای علوم پزشکی کشور نیز مشارکت می کنند که تاکنون حضور دانشجویانی از استانهای قم و یزد در این طرح قطعی شده است.

وی افزود: دور دوم اردوهای جهادی صراط الحمید دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این کلانشهر،  دهم تا بیستم شهریور ماه امسال اجرا می شود.