رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری باشکوه‏‌ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری باشکوه‏‌ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام

باشکوه‏‌ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام در نخستین جمعه ماه محرم الحرام مصادف با ۱۵شهریور و ششم ماه محرم در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: بزرگترین مراسم شیرخوارگانباشکوه‏‌ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلامحسینی در صحن جامع رضوی حرم مطهر با سخنرانی حجت الاسلام حجتی و مداحی امیر کرمانشاهی  برگزار می شود

حجت الاسلام شریعتی نژاد افزود: برای این مراسم در حدود ۳۵ هزار لباس شیرخواره تهیه شده است که به خانواده هایی که با نوزاد شیرخوار برای شرکت در این مراسم وارد حرم مطهر می شوند، اهدا می شود.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی خادمان و خادمیاران در کارگاه دوخت لباس گفت: این کارگاه نه تنها برای شیرخوارگان حاضر در صحن جامع رضوی لباس تهیه می کند، بلکه برای مراسم شیرخوارگان کشورهای دیگر نیز دوخت لباس انجام می دهد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی به تامین هزینه های این طرح نیز اشاره کرد و گفت: هزینه دوخت لباس شیره خواره های حسینی از محل نذوراتی تامین می شود که مردم به کنگره جهانی حضرت علی اصغر(ع) اهدا می کنند و آستان قدس رضوی در خصوص اختصاص مکان و ارائه خدمات و استفاده از حضور خادمان حرم و ... همکاری می کند. 

حجت الاسلام شریعتی نژاد درباره گردهمایی نوجوانان در همایش "احلی من العسل" هم گفت: در روز هفتم محرم نیز اجتماع بزرگ نوجوانان با عنوان "احلی من العسل" با سخنرانی حجت الاسلام حلوائیان در صحن جامع رضوی برگزار خواهد شد که در این رابطه با اداره آموزش و پرورش استان خراسان رضوی و هیات های مذهبی برای حضور پرشور در این مراسم هماهنگی هایی صورت گرفته است.