رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برگزاری جشن‌های دهه مبارکه کرامت در 77 کشور - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری جشن‌های دهه مبارکه کرامت در 77 کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی در نخستین جلسه شورای هماهنگی و برنامه‌‌ریزی جشن‌‌های دهه مبارکه کرامت گفت: امسال با توجّه به این که مشهد عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را دارد این برنامه‌ها در خراسان رضوی و مشهد با شرایطی متفاوت‌تر از سالهای قبل برگزار می‌شود.

محمّد حسن واحدی افزود: شورای راهبردی ویژه برنامه دهه کرامت با همکاری استانداری خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا علیه السّلام تشکیل شده و بدین منظور 10 راهبرد را محور عمل قرار داده است.

او با بیان اینکه امسال مراسم اختتامیه جشن های رضوی در تالار قدس بارگاه منور رضوی برگزار می شود، گفت: باید تمامی دستگاه‌های اجرایی استان نهایت تلاش خود را در برگزاری برنامه‌ ها و جشن های این ایّام به تناسب پایتختی فرهنگی مشهد در جهان اسلام انجام دهند.

واحدی افزود: در هر شهرستان علاوه بر برنامه‌های بنیاد بین المللی امام رضا علیه السّلام یک جشن محوری در هر شهرستان برنامه ریزی شده است.

واحدی رونمایی از مطالعات جاده ولایت در هشت استان کشور و پروژه‌های مرتبط با زائر در استان را از دیگر برنامه هایی دانست که برای این ایام در کنار برنامه ها و جشن های دهه کرامت برنامه ریزی شده است.

دهه مبارکه کرامت از سوم مردادماه همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها آغاز و به میلاد امام رضا علیه السّلام ختم می شود.