رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برگزاری جشن‌ها منوط به دریافت مجوز قانونی است. - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری جشن‌ها منوط به دریافت مجوز قانونی است.

برگزاری جشن‌ها منوط به دریافت مجوز می‌باشد و عدم توجّه به قوانین موجب اعتراض شهروندان و خلاف قانون است.

برگزاری جشن‌ها منوط به دریافت مجوز قانونی است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد نعمت الله فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام گفت: برگزاری جشن‌ها منوط بهدریافت مجوز می‌باشد و عدم توجه به قوانین موجب اعتراض شهروندان و خلاف قانون است. 
وی با انتقاد از عملکرد بعضی دستگاه‌های اجرایی برگزار کننده جشن‌ها بدون مجوز از این اداره افزود: برگزاری جشن‌ها منوط به دریافت مجوز می‌باشد و عدم توجه به قوانین موجب اعتراض شهروندان و خلاف قانون است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام با اشاره به برگزاری جشن غیر متعارف در جوار مزار شهدای گمنام بوستان معلم گفت: اجرای جشن‌ها در سطح شهرستان باید با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوانمند برگزار شود که مشکلات بعدی برای متصدیان جشن بوجود نیاورد.
فیاض با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری افزود: اجرای کار‌های فرهنگی در سطح شهرستان باید تمیز و قانونی باشد واجرای هر برنامه فرهنگی که زیر نظر این اداره نباشد وجاهت قانونی نداشت و برابر مقرارت با متخلفان برخورد می‌شود.
 حجت الاسلام زاهدی رئیس ارداره تبلیغات اسلامی با قدرانی از حرکت ارزشی و فرهنگی بانوان در اجرای راهیپمایی عفاف وحجاب گفت: مراسم معنوی اعتکاف با محوریّت معرفت مهدویّت با عنوان «برای حضورش معتکف می‌شویم» با حضور دانش آموزان، دانشجویان وطلاب در روز‌های ۲، ۹ لی ۳، ۱ مرداد به مدت سه شبانه روز در مجل مسجد موسی بن جعفر علیه السّلام برگزار می‌شود.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت صادق آل محمّد علیه السّلام و تبریک دهه کرامت افزود: ادارات دولتی ونهاد‌های مردمی درایام شهادت امام صادق علیه السّلام و هم چنین دهه مبارکه کرامت نسبت به فضا سازی فرهنگی و تبلیغی در سطح ادارات و بازار اقدام و دین خود را به ساحت مقدس اهل بیت علیهم السّلام اداء نمایند.
وی ادامه داد: هم زمان با سالروز شهادت امام صادق علیه  السّلام دسته‌های عزادای و سینه زنی در سطح شهر و روستا‌ها برگزار می‌شود و در تربت جام از مسجد وحزه مهدیّه عجّل الله تعالی فرجه الشّریف به سمت مسجد علوی برگزار می‌شود.