Skip to Content

برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی مطالعه کتاب در کتابخانه‌های کشور

برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی مطالعه کتاب در کتابخانه‌های کشور

معاون امور استان‌ها، مجلس و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های کشور گفت: دوره‌های آموزش تخصصی مطالعه کتاب در کتابخانه‌های کشور برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی مطالعه کتاب در کتابخانه‌های کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سید محمدرضا واحدی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه‌های خراسان رضوی اظهار داشت: در فضای جمهوری اسلامی به ما فرصت خدمتگزاری داده شده و خدمتگزاری به این نظام یک نعمت است.

وی افزود: در جمهوری اسلامی همه سمت‌ها حتی آنهایی که از سوی مقام معظم رهبری انتخاب می‌شوند مدت‌دار و در بازه زمانی خاصی است که سبب تحرک و ایجاد فکر‌های مدیریتی جدید در جامعه می‌شود.

معاون امور استان‌ها، مجلس و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌ها بیان داشت: امروز ما باید از کتابخانه‌داری به سمت کتابداری برویم زیرا داشتن فقط یک فضای فیزیکی بیهوده است و اگر کتابدار مورد توجه جدی و رفاه نسبی قرار بگیرد سبب ایجاد انگیزه می‌شود تا بتواند کتابخوان‌ها را جذب کند.

واحدی با بیان اینکه در گذشته به کتابداری تخصصی نگاه نمی‌شد اما در حال حاضر دارای رشته دانشگاهی و نیازمند تخصص است، گفت: باید همکاری‌ها با مسئولان استان و شهرستان‌ها زیاد باشد و هرکس که می‌تواند باید به کتابخانه‌ها کمک کند تا شاهد پیشرفت فرهنگ کتابخوانی باشیم.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزش تخصصی مطالعه کتاب در کتابخانه‌های کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: استقلال فرهنگی اساس استقلال در هر کشوری است.