رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

برگزاری دومین "جشنواره علمی رضوی" در 25 بهمن ماه - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری دومین "جشنواره علمی رضوی" در 25 بهمن ماه

دومین "جشنواره علمی رضوی" 25 بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل شبکه جامع دانشگاه‌ها و مراکز علمی خراسان رضوی گفت: آیینبرگزاری دومین نامه‌ای برای برگزاری جشنواره تدوین شده که روسای دانشگاه‌ها اعضای آن هستند و در زیر مجموعه کمیسیون، کارگروه‌های مختلفی در رشته‌های گوناگون مانند علوم کشاورزی، علوم، هنر، معماری، علوم انسانی و ... وجود دارد که این کارگروه‌ها متشکل از اساتید برجسته هستند.

عباس شیخ الاسلامی اعلام کرد: برای برگزاری جشنواره علمی رضوی به دانشگاه‌های مختلف و مراکز علمی و پژهشی و نیز پارک علم و فناوری فراخوان داده شد تا افراد نخبه و فرهیخته خودشان را با شاخص‌هایی که تعیین شده، معرفی کنند تا ما بتوانیم افراد شاخص علمی استان را در این جشنواره و همچنین در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی معرفی کنیم.

مدیرعامل شبکه جامع دانشگاه‌ها و مراکز علمی خراسان رضوی با بیان اینکه ابتدا قرار بر این شد که جشنواره‌ رضوی در سطح استانی آغاز به کار کند و در سال های آتی، به صورت ملی و حتی بین المللی برگزار شود، گفت: در رایزنی با معاونت علمی رئیس جمهوری و بنیاد نخبگان، توافق شد جشنواره علمی رضوی و مدال آن صرفا وجه استانی نداشته باشد و به ثبت ملی برسد.

به گفته وی، اگر این اتفاق صورت گیرد مشوق‌هایی که به اساتید فرهیخته و برجسته اهدا می‌کنیم می تواند در رزومه آن‌ها تاثیر و امتیازات علمی و پژوهشی داشته باشد.

شیخ الاسلامی عنوان کرد: در حاشیه جشنواره علمی یک جشنواره فرهنگی و ورزشی بین دانشجویان عضو شبکه دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: سالانه به خصوص در دهه فجر جشنواره‌های متعدد هنری و ورزشی در استان و کشور برگزار می‌شود، اما جای جشنواره علمی و پژوهشی که دانشگاه‌ها در آن سهیم باشند، خالی بود و خوشبختانه این خلا با برگزاری جشنواره علمی رضوی پر ‌شد.

مدیرعامل شبکه جامع دانشگاه‌ها و مراکز علمی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ما در جشنواره رضوی سعی می‌کنیم مدیرانی که بیشترین ارتباط را با دانشگاه‌ها داشتند مورد تشویق قرار گیرند و در نظر داریم از سازمان‌هایی که ارتباط خوبی با دانشگاه، دانشجویان و اساتید دارند و نیز از پارک علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و مراکز فناور قدردانی شود.