رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

برگزاری دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شهید "محسن خزائی" در صدا و سیمای خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شهید "محسن خزائی" در صدا و سیمای خراسان رضوی

دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شهید "محسن خزائی" با حضور امام جمعه مشهد و قائم مقام رسانه ملی در سالن اجتماعات مجتمع "رضوان" صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خراسا ن رضوی، آیت‌ الله سید احمد علم الهدی  در مراسم دومین سالگرد شهید محسن خزایی خبرنگارِ مدافع حرم در مسجد رضوان صدا و سیمای خراسان رضوی سخن می گفت، افزود: شهید خزایی، شهید جبهه مقدم است و رسانه در دل دفاع است نه‌ در حاشیه دفاع و این مراسم نیز پاسداشت یک رزمنده قهرمان و قهرمان‌ آفرین است.
وی ادامه داد: شخصیت شهدا آنقدر شخصیت گسترده است که در حاشیه این شخصیت و در شعاع تعمق در آن بسیاری از مفاهیم اصلی و اساسی مرتبط با اندیشه انقلاب نه تنها قابل تبیین بلکه قابل تفسیر است.
آیت‌ الله علم‌ الهدی اضافه کرد: عظمت شهید تنها در تبیین مجاهدت‌ های او نیست، در شعاع شفاف رنگ خون شهید واقعیت های بزرگ انقلاب نه تنها قابل شناخت، بلکه قابل دیدن است.
امام جمعه مشهد گفت: رسانه یک جریان لجستیکی و تدارکاتی در جنگ نیست بلکه جایگاه رسانه در دل جنگ با دشمن است.
آیت‌ الله علم‌ الهدی افزود: آنچه واقعیت رزم و دفاع را از یک محیط محدود در میدان جنگ به یک محیط گسترده و حتی جهانی و بین‌ المللی بسط می دهد جریان رسانه است.
وی تاکید کرد: تبیین عینی اهمیت رسانه در ماجرای عاشورا اتفاق افتاد، جریان رسانه‌ ای اهل بیت(ع) به‌خصوص حضرت زینب(س)، جریان عاشورا که یک تقابل نابرابر ۱۲۰ نفر در برابر ۱۲۰ هزار نفر در یک موقعیت زمانی کمتر از یک روز بود را به‌صورت یک انقلاب فراگیر جهانی و تاریخی ترسیم کرد.
سید رمضان موسوی مقدم قائم مقام سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم  با بیان اینکه شهید محسن خزائی چند ویژگی داشت که او را برجسته کرد گفت: معرفت و بصیرتی که در وجود این شهید بود باعث میشد  که همیشه در تلاش باشد تا بتواند به آرمان های  خود تحقق ببخشد.
وی افزود:شهید خزائی یک شخصیت درونی بسیار پرشوری داشت که بر گرفته از اعتقاد دینی و مذهبی است که نمی گذاشت در یک جا ساکن باشدو همیشه سخت ترین کارها را می پذیرفت و به محض اینکه بحث مدافع حرم شد نه تنها داوطلب بود بلکه اشتیاق داشت.
در حاشیه این مراسم نصرپور مدیر کل مرکز خراسان رضوی در مورد شهدای مدافع حرم چنین گفت :ما امروز امنیت موجود در میهن اسلامی را مدیون شهدا ، بخصوص شهدای مظلوم مدافع حرم می دانیم و ضرورت دارد همه رسانه ها،به این مجاهدتها ، ایثار و اخلاصها ، و الگو سازی آنان در فداکاری و ایمان به هدف و متابعت از ولی فقیه زمان توجه ویژه داشته باشند . صداوسیمای خراسان رضوی نیز در  این راستا  گام برداشته و  در همین مراسم از 15  اثر مستند سیمای خراسان رضوی  در حضور شخصیتهای حاضر در جلسه و خانواده محترم شهدای مدافع حرم رونمایی شد . قابل ذکر است این آثار در ظرف شش ماه گذشته تهیه و تولید گردید و بحمدالله باز هم در این موضوع تولیدات را ادامه خواهیم داد .
گفتنی است شهید خبرنگار مدافع حرم 'محسن خزایی' متولد 1351 سیستان و بلوچستان، خبرنگار صدا و سیما بود که با آغاز تهاجم نیروهای تکفیری به سوریه و حرم مطهر حضرت زینب(س) به آن کشور رفت و با تهیه خبر، گزارش و مصاحبه های مختلف ماهیت تکفیری صهیونیستی داعش و گروهکهای تروریستی را افشا کرد و روایتگر مجاهدتهای مدافعان حرم شد و در سال 1395 در شهر حلب سوریه به شهادت رسید.