رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

برگزاری دو نمایشگاه برای معرفی «مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام» - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری دو نمایشگاه برای معرفی «مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام»

دو نمایشگاه ویژه برای معرفی رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام برای زایران حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد ، محمد کاظم دبیری، جانشین دبیر ستاد پایتخت فرهنگی جهان اسلام، گفت: با هدف معرفی شهر مشهد، اماکن زیارتی، تفریحی، علمی، تاریخی و فرهنگی آن و همچنین معرفی رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام به زایران، از هفتم فروردین ماه ۱۳۹۶ دو نمایشگاه در دو نقطه پیرامونی مضجع منور امام رضا (ع) دایر کردیم.
جانشین دبیر ستاد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در رابطه با مکان و وسعت این نمایشگاه ها، گفت: یک نمایشگاه در بست مرحوم آیت الله شیرازی با چهار غرفه و دیگری در بست امام رضا (ع) با شش غرفه با محوریت آشناسازی زایران غیر ایرانی و غیر مشهدی با لوگو و رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام دایر خواهد بود.
دبیری افزود: غرفه‌های این دو نمایشگاه شامل مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام، ارایه تصاویر، مستندات و تولیدات، ارایه محصولات مندرج به لوگوی رویداد شامل اشیاء، البسه، پرچم و ...، غرفه کتاب و محصولات فرهنگی، صنایع دستی و سوغات فرهنگی، شامل تابلوهای هنری، سازه‌های دستی مسی، سنگی و. است.
وی با بیان اینکه تمامی موارد به نمایش گذاشته شده قابلیت عرضه به زایران را دارد، گفت: این نمایشگاه‌ها تا پایان فروردین ماه دایر خواهد بود.
جانشین دبیر ستاد پایتخت فرهنگی جهان اسلام افزود: تمرکز بر عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام با تاکید بر سه زبانه شدن اطلاع رسانی‌ها از مهمترین ویژگی‌های این دو نمایشگاه است.
دبیری پخش تیزر پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سینما‌ها قبل اکران فیلم‌های نوروزی، اکران تیزر تبلیغاتی پایتخت فرهنگی جهان اسلام از تلویزیون‌های داخل مترو، اتوبوس‌ها و سایر تلویزیون‌های شهری و ... را از دیگر اقدامات در طول تعطیلات نوروزی به منظور اطلاع رسانی این رویداد بین المللی برشمرد.