رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری روز همبستگی با مردم کشمیر در کنسولگری پاکستان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری روز همبستگی با مردم کشمیر در کنسولگری پاکستان

به گزارش خبرنگار خراسیان رضوی ، خبرگزاری صدا و سیما ، سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در مشهد مقدس در نشست خبری که برگزاری روز همبستگی با مردم کشمیر در کنسولگری پاکستانبمناسبت 5 فوریه روز همبستگی با مردم کشمیر در این کنسولگری برگزار شد گفت : امروز کشمیر تحت اشغال و دچار بحران است و متاسفانه خیلی از کشورها نسبت به این اتفاقات بی تفاوت هستند .

یاور عباس با اشاره به اینکه 90 درصد از مردم کشمیر مسلمان هستند افزود : حوادث و فجایع انسانی در کشمیر تشابه زیادی به اتفاقات کشور فلسطین دارد .

او گفت : تاریخ شاهد آن بوده که رهبران پاکستان همواره از حرکتهای آزادی خواهانه مردم مظلوم کشمیر استقبال کرده اند .

سر کنسول جمهوری اسلامی پاکستان در مشهد افزود : کشور ما خود قربانی تروریسم بوده اما اسلام آباد همواره راه حل های مسالمت آمیزی را برای حل اختلاف در کشمیر پیشنهاد کرده است .

یاور عباس با اشاره به کشتار اخیر نظامیان هند در کشمیر که صدها کشته و زخمی بجا گذاشته است گفت : بی شک سازمان ملل ، ایران و سایر کشورهای مسلمان امروز باید حمایت های خود از مردم مظلوم کشمیر را گسترش بدهند.

او با بیان اینکه هم اکنون بیش از 12 میلیون مسلمان در بخش کشمیر تحت اشغال هند زندگی می کنند افزود : طبق نظر سازمان ملل برای حل مناقشه و بحران کشمیر باید یک همه پرسی در این کشور مسلمان انجام شود.

سر کنسول جمهوری اسلامی پاکستان گفت :خبرنگاران و رسانه های گروهی نیز در انعکاس حقایق و فجایع انسانی رخ داده در کشمیر به جهان نقش مهم و موثری دارند.

در ادامه این مراسم خبرنگاران رسانه های گروهی پرسشهایی را درباره مناقشه کشمیر بیان کردند.