رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با محور" برنامه های دهه کرامت" - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با محور" برنامه های دهه کرامت"

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مسئله 40 سالگی انقلاب در برنامه های دهه کرامت باید رنگ و صبغه خاصی داشته باشد.

 

امام جمعه

در صد و بیستمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با محور"برنامه های دهه کرامت"افزود: توسعه موارد فرهنگی و ولایی که در این 40 سال در کشور بوده است، در همه برنامه های دهه کرامت باید جلوه خاصی داشته باشد

وی با اشاره به همزمانی دو پیک زیارتی فصل تابستان و دهه کرامت امسال در،دومین سال متوالی وافزایش حضور زائران گفت: باید دستگاهها در حوزه فرهنگی اهتمام ویژه ای داشته باشند و فعالیت های عرصه گردشگری با حفظ حرمت امام رضا (ع) صورت بگیرد.

امام جمعه مشهد افزود: برای مسئله گردشگری اهمیت قائلیم و مهم است، اما موضوع  زیارت نباید در حاشیه گردشگری قرار بگیرد.

آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنانش بر افزایش نظارت بر بازار و کسبه، توجه دستگاهها به کنترل شادی های اجتماعی وجلوگیری از ایجاد هنجارشکنی تاکید کرد وگفت: شادی های اجتماعی در گرفتاری های سیاسی داخلی و بین المللی، ترمیم کننده خیلی از نگرانی ها هست اما گاهی عوارضی دارد که اگر نمی توان آن را کنترل کرد بهتر است،در شکل، مکان و موقعیتی دیگر اجرا شود که بتوان بر آن کنترل داشت.

وی در این جلسه از شهرداری مشهدبه علت فعالیت در عرصه های ترویجی قرآن و خدمات دینی واز صداوسیما برای توسعه برنامه های عبادی، فرهنگی و دینی که در ایام ماه مبارک رمضان در حرم مطهررضوی اجرا می شد قدردانی کرد.

استاندار خراسان رضوی هم در این نشست گفت: در دهه کرامت همه دستگاهها باید شادی و نشاط را با حفظ ارزشهای اسلامی برای مردم فراهم کنند.

علیرضارشیدیان افزود: در تعاملات اجتماعی دستگاهها باید در حوزه فرهنگی تولید محتوایی داشته باشند تا بعد فرهنگی این فضا برای استفاده مردم و به ویژه جوانان بیشتر باشد.

تلاش همه دستگاهها برای برگزاری یکصدمین سال تولد علامه شهید مطهری و معرفی تفکرات این استاد، تشکیل ستاد بزرگداشت یکصدمین سال تولد این فیلسوف متفکر در زادگاهش؛ فریمان و داشتن نگاه ویژه به آن به عنوان کار فرهنگی از دیگر موضوعاتی بود که علیرضا رشیدیان در این جلسه مطرح کرد.

در این نشست مدیران دستگاههای مختلف گزارش عملکرد و پیشنهادهای اجرایی خود را برای برگزاری هرچه بهتر دهه کرامت ارائه دادند.