حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷

برگزاری مجمع سلامت خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری مجمع سلامت خراسان رضوی

نخستین مجمع سلامت خراسان رضوی با حضور هزار نفر 23 فروردین امسال برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز خراسان رضوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواندبرگزاری مجمع سلامت خراسان رضویتامین مالی طرحهای بهداشت و درمان را بر دوش بکشد مگر این که همه نهادهایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم درگیر هستند همکاری کنند و اگر این اتفاق بیفتد مجمع سلامت خراسان رضوی نیز که هدفش اجتماعی کردن سلامت است موفق خواهد بود.

دکتر دارابی با اشاره به افزایش روند ابتلا به بیماری های غیر واگیر گفت: برخی از مولفه های اجتماعی همچون حوادث ترافیکی، آلودگی صوتی و هوایی و آب های آلوده نقش موثری در ابتلا به بیماری های غیر واگیری چون سرطان، افسردگی، فشار خون، افزایش وزن و دیابت دارند که با همکاری دیگر بخش ها می توان تابخش زیادی از آن پیشگیری کرد.

او افزود: با هدف هماهنگی در این زمینه اولین مجمع استانی سلامت در خراسان رضوی  4 روز دیگر با حضور هزار نفر برگزار می شود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مجمع شهرستانی سلامت در همه شهرستان های خراسان رضوی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شده است.

دکتر دارابی با اشاره به اجرای طرح تحول نظامت سلامت افزود: طرح  تحول در نظام سلامت با وجود اشکالاتی که داشته توانسته است با رهنمودهای مقام معظم رهبری و سند ابلاغی سلامت از سوی ایشان در کنار اسناد بالادستی و سند توسعه ششم، برای مردم در حوزه سلامت قدم های بزرگی بردارد و اجرای این طرح باعث شد مردم در بخش دولتی هنگام بیماری دغدغه ای نداشته باشند و پرداختی ها در این حوزه در شهرها به شش درصد و در روستاها به حدود چهار درصد برسد.

او گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشتی و تربیت نیروی انسانی  نیز قدم های مثبتی انجام شده است.