Skip to Content

برگزاری مراسم رحلت پیامبر (ص) ویژه زائران غیرایرانی در حرم رضوی

برگزاری مراسم رحلت پیامبر (ص) ویژه زائران غیرایرانی در حرم رضوی

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با ارتحال پیامبر گرامی اسلام(ص)، مراسم ویژه‌ای برای زائران غیرایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم رحلت پیامبر (ص) ویژه زائران غیرایرانی در حرم رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از ستاد خبری ویژه برنامه‌های دهه پایانی صفر آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام علی باقری با بیان اینکه همه ساله در ایام دهه پایانی ماه صفر، خیل عظیمی از زائران با ملیت‌های مختلف برای عرض تسلیت به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند، اظهار داشت: این مدیریت، برنامه‌ها و مراسم ویژه‌ای برای زائران عرب، اردو و آذری‌زبان تدارک دیده است.

وی گفت: قرائت زیارت ائمه بقیع، عاشورا، امین‌الله و دعای صباح، مداحی و سوگواری، اقامه نماز جماعت، سینه‌زنی و سخنرانی از جمله این برنامه‌ها است.

باقری اظهار داشت: حجت‌الاسلام سیدعادل العلوی، بعد از نماز ظهر و عصر در جمع زائران عرب‌ زبان به تبیین و بررسی «آثار هجرت معصوم(ع) در اسلام» می‌پردازد.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی، بیان داشت: زیارت حضرت رسول(ص) از دور، از دیگر برنامه‌هایی است که توسط عادل حدادی در رواق دارالرحمه ویژه زائران عرب زبان، حرم مطهر رضوی قرائت می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم ارتحال پیامبر اسلام(ص) ویژه زائران اردو زبان گفت: حجت‌الاسلام محمد یعقوب بشوی، در این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشا، در رواق کوثر حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود، «نقش عظیم پیامبر(ص) در هدایت انسان‌ها» را تبییین و بررسی می‌کنند.

گفتنی است؛ این مراسم 30 آذر جاری مصادف با 29 صفر در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.