رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری مسابقه چهل حدیث خانواده در نمایشگاه قرآن مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری مسابقه چهل حدیث خانواده در نمایشگاه قرآن مشهد

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از برگزاری مسابقه قرآنی چهل حدیث خانواده در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد خبر داد.

برگزاری مسابقه چهل حدیث خانواده در نمایشگاه قرآن مشهد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازمشهد، حجت الاسلام والمسلمین مهدی شجاع با بیان اینکه در سیره بزرگان به سنت حسنه‌ چهل حدیث نویسی و  چهل حدیث خوانی تاکید فراوانی شده است، گفت: اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی با هدف  ترویج این سنت حسنه در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد مسابقه «چهل حدیث خانوده» را ویژه گروههای سنی کودکان، نوجوانان، جوانان، پدران، مادران، همسران، پدربزرگ‌ ها و مادربزرگ‌ ها برگزار می‌ کند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه غرفه‌ ای برای برگزاری این مسابقه اختصاص یافته است، افزود: در این غرفه مجموعه کتابچه 10 جلدی از احادیث ائمه اطهار(ع) به نویسندگی حجت‌ الاسلام و المسلمین محمد الهی ‌خراسانی  ویژه همه اعضای خانواده توزیع می‌شود.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در این کتابچه برای هر حدیث عنوانی در نظر گرفته شده است، افزود: در این مجموعه علاوه بر متن عربی حدیث، منبع، نام امام معصوم علیه السّلام و ترجمه‌ روان آن بیان شده است که موضوع حدیث را برای مخاطب قابل فهم‌ تر می‌ کند.
وی افزود: مادران و پدران در کنار فرزندان، همسران جوان در کنار یکدیگر، جوانان همراه با دوستان خود و پدر بزرگ‌ ها و مادر بزرگ های دوست داشتنی همراه با نوه‌ های خود می‌ توانند با حضور در غرفه 23 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد در مسابقه «چهل حدیث خانواده» شرکت کنند.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد از 13 تا 20 خرداد در مرکز نمایشگاه ها و همایش‌ های آستان قدس رضوی دایر است.