رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

برگزاری نخستین اجلاس مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری نخستین اجلاس مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی

در دهه مبارکه کرامت نخستین مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی از امروز در مشهد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، نخستین اجلاس مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی از امروز با حضور 200 میهمان ازبرگزاری نخستین اجلاس مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی داخل و خارج کشور و جمعی از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مشهد آغاز شد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السّلام در این مراسم گفت: برنامه های دهه کرامت در 77 کشور و 2 هزار و 900 نقطه از جهان به برگزار می شود عطر رضوی در این مکانها پیچیده است و مردم از نعمت وجودی امام رضا علیه السّلام بهره‌ مند هستند.

اکبر شیخ افزود: امسال که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناخته شده است بنیاد بین‌ المللی امام رضا علیه السّلام، مسئول برگزاری اولین مجمع جهانی خادمان رضوی است و تلاش می کنیم اهداف انقلابمان را که یک انقلاب فرهنگی است را در کنار منویات رهبری در حوزه فرهنگ و وحدت گسترش دهیم تا بتوانیم کمی از این آشوب کنونی در جهان بکاهیم.

معاون ارتباطات بین‌ الملل دفتر مقام معظم رهبری نیز در این مراسم گفت: اگر بتوانیم در قالب مجمع جهانی خادمان رضوی تبلیغ ‌کنیم، با استقبال گسترده مردم رو به‌ رو می‌ شویم.

حجت‌ الاسلام محسن قمی افزود: برگزاری این جلسه در آستانه ولادت امام رضا(ع)، نویدبخش این است که حرکت جدیدی در معرفی مکتب رضوی در حال شکل‌ گیری است.

وی ادامه داد: امروز اینجا جمع شده‌ ایم تا نیازمندی بشر را با اتکا به فرهنگ رضوی قابل تامین بدانیم، چرا که در فرهنگ رضوی، عقلانیت، معنویت و عدالت وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این اجلاس افزود: امروز شیفتگان فراوانی به سمت اسلام تمایل پیدا کردند اما در عین حال تحریف اسلام و نشان‌ دادن یک نسخه غیرصحیح و غیر‌واقعی از دین مسئله نگران‌ کننده‌ای است.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر گفت: نگران‌ کننده‌ ترین اتفاق ممکن برای اسلام و انقلاب اسلامی تحریف این چهره رحمانی و با عطوفت است که باید با همت همه مسلمانان در جهان برطرف شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نشست‌ ها می‌تواند کمکی باشد برای این که ما بتوانیم در برابر این تخریب‌ ها بایستیم و اجازه ندهیم انسان‌ ها به راه اشتباه بروند.

80 خادم فرهنگ رضوی در عرصه بین المللی و 100 خادم فرهنگ رضوی در عرصه داخل کشور در این اجلاس حضور داشتند.

این اجلاسیه تا 13 مرداد روز میلاد امام رضا در مشهد ادامه دارد.