رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

برگزاری نخستین همایش سراسری تازه های تیروئید در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری نخستین همایش سراسری تازه های تیروئید در مشهد

مهلت ارسال مقاله به نخستین همایش سراسری تازه های تیروئید و سندروم متابولیک در مشهد پایان دی اعلام شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دبیر این همایش گفت: همایش سراسری تازهبرگزاری نخستین همایش سراسری تازه های تیروئید در مشهد های تیروئید و سندروم متابولیک 29 تا 31 فروردین سال آینده در محورهای دیابت و پره دیابت،چاقی و سندروم متابولیک، اختلالات لیپید،بیماریهای تیروئید و  تازه های کانسر تیروئید به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

دکتر زهره موسوی افزود: اعضای هیات علمی، دانش پژوهان و دانشجویان برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات می توانند به نشانی

http://cong-mstd.mums.ac.ir/fa

 مراجعه کنند.

او گفت:در این همایش تلاش می شود با ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش عوامل خطر ابتلا به سندروم متابولیک، پیشرفت های تشیخصی و درمانی اختلالات تيروئيد نیز مورد بررسی قرار گیرد.

 دبیر همایش سراسری تازه های تیروئید افزود: این همایش به همت مركز تحقيقات غدد درون ريز و متابوليسم دانشگاه علوم پزشكي مشهد و  با همكاري انجمن غدد درون ريز ايران برگزار می شود.

با پيشرفت صنعت و تكنولوژي، فعاليت هاي بدني کم شده است، و این امر  از مهم ترين علل چاقي در كشور هاي صنعتی ودر حال توسعه به شمار می رود، در این میان نقش تغيير عادات غذائي، استرس و عوامل دیگر قابل انکار نیست و سندرم متابوليك و دیابت پیامد این مسائل است .