رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری نشست مشترک آموزش و پرورش و صدا و سیما - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری نشست مشترک آموزش و پرورش و صدا و سیما

نشست مشترک شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش و صدا و سیمای خراسان رضوی امروز در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، مدیر کل صدا و سیما در این نشست با اشاره به اینکه 5 قرار گاه در رسانه ملی ایجاد شده است افزود : پرداختن به موضوع آموزش و پرورش که تربیت و پرورش جامعه را بر عهده داردبه یقین از اولویت های رسانه ملی است .
محسن نصر پور با تاکید بر تعامل بیشتر آموزش و پرورش با صدا و سیمای خراسان رضوی در تولید آثار فاخر و حوزه های مختلف آموزشی مهمترین شاخصه تحول در آموزش و پرورش در دوران انقلاب اسلامی را توجه به رویکرد تربیتی دانست و گفت : تمام نابسامانی های اجتماعی به علت غفلت در حوزه تربیتی است و  برای ایجاد تحول در حوزه تربیتی توجه به قرآن و عترت بسیار ضروری است .
قاسمعلی خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم با اشاره به عملکرد مطلوب صدا و سیمای خراسان رضوی در اجرای برنامه های مختلف آموزش و پرورش گفت : آموزش و پرورش خراسان رضوی با 47 منطقه و اقدامات گسترده فرهنگی آموزشی می تواند با ارائه سوژه های مناسب در تولید محتوای آموزشی از طریق  صدا و سیما  نقش موثری داشته باشد .
قاری معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی هم در این جلسه از برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در 23 خرداد در مشهد خبر داد و افزود : اکنون با مشارکت بیش از 3 هزار خیر مدرسه ساز در استان نزدیک به 5 هزار مدرسه ساخته شده است که در این زمینه یک میلیون متر مکعب از سرانه فضای آموزشی کشور عقب هستیم .
در این نشست علاوه بر رونمایی از پوستر بیست و یکمین جشنواره استانی خیران مدرسه ساز در مشهد هر یک از معاونان اداره کل اموزش و پرورش به بیان دیدگاهها و تعامل بیشتر با صدا و سیمای استان برای تولید آثار فاخر آموزشی تربیتی پرداختند .