حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در پایتخت فرهنگی جهان اسلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در پایتخت فرهنگی جهان اسلام

همه ساله مصادف با ایام ماه مبارک رمضان در استان خراسان رضوی فعالیت‌های متنوعی در زمینه قرآن از جمله نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت برگزار میگردد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازمشهد، سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نشست خبری برگزاری دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت گفت: امسال دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و همزمان با برگزاری این نمایشگاه در ۱۰ شهرستان خراسان رضوی از جمله سبزوار، تربت حیدریه، کاشمر، گناباد، نیشابور، قوچان، درگز، خواف، تربت جام و سرخس نیز برگزار میگردد.

وی افزود: با توجه به نتایج پزوهش نمایشگاه سال گذشته تغییراتی را خواهیم داشت از جمله زمان برگزاری نمایشگاه امسال که در نیمه اول ماه مبارک خواهد بود و از ۱۳ تا ۲۰ خردادماه برگزار میشود و مکان آن که در محل نمایشگاه‌های حرم مطهر امام رضا علیه السلام واقع در پارکینگ شماره یک میباشد.
حجت الاسلام کاظمی نسب معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در این نشست گفت: در برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت دارای ۲۷ کمیته کیفی و ۲۴ بخش میباشد که مهمترین آن بخش ویژه مشهد ۲۰۱۷ است و مربوط به پایتخت فرهنگی جهان اسلام است و کشورهای افغانستان، پاکستان، سوریه، عراق، ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان و تاجیکستان جهت ارائه محصولات خود توسط این بخش دعوت میگردند.
وی افزود: کیفبت یابی نمایشگاه مد نظر میباشد و کاهش فضای ۱۸ هزار متر مربع نمایشگاه قرآن و عترت سال گذشته به ۸ هزار متر مربع، سطح کیفی را در انتخاب غرفه‌های متقاضی بالا میبرد.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به برگزاری نمایشگاه در حرم مطهر امام رضا علیه السلام بازدید کنندگان نمایشگاه امسال چندین برابر نمایشگاه‌های سال‌های گذشته میباشد و همچنین میتوان ساعات بازدید نمایشگاه را از ساعت ۱۹ تا نیمه‌های شب افزایش داد.
در این نشست از پوستر برگزاری این نمایشگاه توسط استاندار محترم خراسان رضوی رونمایی شد.