رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری ویژه برنامه «نخل‌های ایستاده» در حرم رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری ویژه برنامه «نخل‌های ایستاده» در حرم رضوی

همزمان با هفته دفاع مقدس ویژه برنامه «نخل‌های ایستاده» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، این ویژه برنامه روز چهارشنبه با حضور بیش از 500نفر از دانش‌آموزان دختربرگزاری ویژه برنامه «نخل‌های ایستاده» در حرم رضوی مدارس امام رضا(ع) در رواق مبارکه حضرت زهرا(س) برگزار شد.

فاطمه زینال زاده از بانوان فعال در حوزه دفاع مقدس در این مراسم به تبیین تفاوت‌های جنگ تسلیحاتی و جنگ نرم پرداخت و گفت: در دوران دفاع مقدس دشمن با تسلیحات نظامی به جنگ ما آمد ولی در جبهه‌های نبرد شکست خورد و امروز در قالب جنگ نرم وارد مبارزه شده و سعی دارد با استفاده از این ابزار به اعتقادات و باورهای جوانان ایرانی خدشه وارد کند.

او افزود: خاصیت جنگ نرم این است که شخص نمی‌داند از کدام طرف و از جانب چه کسی مورد حمله قرار گرفته است، چرا که در این جنگ اسلحه و ابزار جنگی وجود ندارد، بنابراین بسیار خطرناک‌ است.

این بانوی فعال در حوزه دفاع مقدس با اشاره به تبلیغات سوء دشمن در فضای مجازی، ابراز کرد: امروز دشمن از طریق فضای مجازی و در قالب دوست به برخی از باورهای ما از جمله عزاداری سیدالشهدا(ع) حمله می‌کند و این گونه القاء می‌کنند که بهتر است هزینه عزاداری صرف رسیدگی به محرومان و نیازمندان شود.

به گفته وی، نوجوانان دختر و پسر که در فضای مجازی حضور پیدا می‌کنند باید آگاهی کافی برای درست استفاده کردن از این فضا را داشته باشند و با توجه به مهارت دشمن در شستشوی ذهنی نوجوانان، باید حضور آنها در این فضا به صورت محدود و کنترل شده باشد تا دچار آسیب نشوند.

با توجه به نام‌گذاری سال تحصیلی جدید به نام «مهر حسینی» دانش‌آموزان در این مراسم میثاق‌نامه سال تحصیلی جدید را قرائت کردند.