رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری ویژه برنامه های شهادت امام جواد در حرم رضوی علیهما السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری ویژه برنامه های شهادت امام جواد در حرم رضوی علیهما السّلام

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی از برگزاری ویژه برنامه‌های شهادت حضرت جوادالائمه علیه السّلام در حرم مطهر رضوی خبر داد.

برگزاری ویژه برنامه های شهادت امام جواد(ع) در حرم رضوی

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد؛ حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدجلال حسینی گفت: ویژه برنامه شب، روز و شام شهادت امام جواد علیه السّلام برای عموم زائرانی که برای تسلیت شهادت آن حضرت به محضر پدر بزرگوارشان حضرت رضا علیه السّلام مشرّف می‌شوند، از سوی آستان مقدس رضوی علیه السّلام تدارک دیده شده است.

وی با اشاره با این که برنامه‎های شهادت امام جواد علیه السّلام از دیروز آغاز شده است، افزود: ویژه برنامه شب شهادت آن حضرت بعد از نماز مغرب و عشاء روز دوشنبه 30 مرداد در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود و آیت‌الله صدیقی آموزه‌های زندگی در سیره امام جواد علیه السّلام را تبیین می کند و مداحان اهل‌ بیت علیهم السّلام به مرثیه‌سرایی شهادت نهمین امام شیعیان می‌پردازند.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه روز شهادت امام جواد علیه السّلام از ساعت 10:30 صبح روز سه‎شنبه در رواق امام خمینی رحمت الله علیه آغاز می‌شود و در این مراسم آیت‌الله سید احمد علم‌ الهدی امام جمعه مشهد سخنرانی می‌کند.

حسینی افزود: این مراسم بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر نیز ادامه دارد و مداحان و ذاکران اهل‌ بیت علیهم السّلام در آن مناقب و مظلومیت حضرت جواد الائمه علیه السّلام را در قالب اشعار و مرثیه توصیف می‌کنند.

وی گفت: ویژه برنامه شام شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت علیه السّلام نیز پس از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاجتی برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی مدیحه‌ و مرثیه‌سرایی مداحان و ذاکران اهل‌ بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام در سوگ شهادت ابن‌ الرّضا علیه السّلام و برپایی جلسات سخنرانی با موضوع بررسی ابعاد مختلف شخصیت امام جواد علیه السّلام در اماکن متبرکه را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده به مناسبت شهادت آن حضرت در حرم مطهر رضوی علیه السّلام بیان کرد.

حسینی افزود: به همین مناسبت ویژه برنامه عزاداری و سوگواری برای زائران عرب و اردو زبانی که از کشورهای مختلف در این ایام به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند در رواق‌ دارالرحمه و صحن غدیر تدارک دیده شده است.