رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

برگزاری پانزدهمین مسابقات قرآن و عترت کارکنان صدا و سیمای خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری پانزدهمین مسابقات قرآن و عترت کارکنان صدا و سیمای خراسان رضوی

مرحله اول پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی ویژه شاغلان، بازنشستگان ، خانواده و کارکنان صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

 فراگیری قران کریم و آشنایی و انس با مفاهیم نورانی آن از مهم ترین ضرورت های فرهنگی دینی به شمار می رود از این رو سازمان صدا وسیما در خصوص نشر فرهنگ قرآنی در میان کارکنان و خانواده ایشان اقدام به برگزاری مسابقات قرآنی نموده است.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، این دوره از مسابقات با حضور 62 شرکت کننده در سه بخش  شفاهی ،کتبی و جنبی از مجموعه کارکنان صداوسیمای خراسان رضوی به پایان رسید که تعداد  17 نفر از شرکت کنندگان سنین زیر 15 سال بودند.
 بخش شفاهی شامل رشته های  ترتیل، حفظ، روخوانی و قرائت ، بخش  جنبی شامل نقاشی، تذهیب، آثار کوتاه رسانه ای ، فضای مجازی  و بخش کتبی شامل تفسیر جزء 30 قرآن کریم می باشد.
بخش شفاهی در دو رده سنی بزرگسالان و زیر 15 سال برگزار شد و در بخش جنبی شرکت کنندگان تا پایان آذر ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیر خانه پانزدهمین دوره مسابقه قرآن و عترت ملی ارسال کنند.
لازم به ذکر است مرحله نهایی مسابقات قران و عترت  برای رقابت کشوری بین برندگان مرحله اول صداوسیمای مراکز استانها ، طی دوماه آینده برگزار خواهد شد .