رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری چهارمین همایش رشد و تعالی صدا و سیمای مراکز استانها در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری چهارمین همایش رشد و تعالی صدا و سیمای مراکز استانها در مشهد

نشست سالیانه مدیران مراکز صدا و سیمای کشور با حضور مدیران و اصحاب رسانه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، رئیس رسانه ملی در چهاردهمین همایش رشد و تعالی صدا و سیمای  مراکز استانها در مشهد گفت: با پیگیری فرهنگ مقاومت و گسترش آن، ما خواهیم توانست در جنگ اراده ها پیروز و موفق باشیم.

دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی در همایش مدیران مراکز صدا وسیما  ضمن تشکر از عملکرد اصحاب رسانه در استانها  گفت: آمریکایی ها برنامه هایی برای برهم زدن نظام اسلامی داشتند که رسانه ملی با نقش مهم و تاثیر گذاری خود توانست تلاش آمریکایی هارا نقش بر آب کند و شکست دهد.

وی افزود: از اقدامات تاثیر گذار رسانه ملی می توان به برنامه هایی نظیر ۱۳ آبان، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و به ویژه ۲۲ بهمن اشاره کرد.

رئیس رسانه ملی با اشاره به انهدام پهباد قدرتمند امریکایی توسط موشک ایرانی گفت: در سال  ۹۷آمریکایی ها با شکست در توطئه های خود فشار را بر نظام اسلامی مخصوصا در اقتصاد بیشتر و تهاجمات را افزایش داده و سخت ترین تحریم ها را علیه ایران پیاده کردند.

علی عسکری تصریح کرد: رسانه های استانی  به خاطر ارتباط نزدیک با مردم نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ مقاومت دارند.

 

وی در پایان با بیان اینکه مردم باید حضوری پر رنگ و باشکوه در انتخابات پیش رو  داشته باشند، گفت: مدیران مراکز با فعالیت بیشتر در  زمینه انتخابات، تلاش خود را در معرفی و نقش مهم مجلس افزایش دهند تا شاهد انتخاباتی با کیفیت و عدالت کامل باشیم.

 

دکتر دارابی معاون امور استانهای سازمان سازمان صداوسیما نیز گفت: امسال شعار همایش ما مرتبط با بیانیه رهبر انقلاب و تبیین نقش شبکه های استانی میباشد.

وی افزود: سال ۹۸  در معاونت استانها سال تولید گسترده مستندهای فرهنگی سیاسی و اجتماعی است که با توجه به اولیت بندی تولید خواهد شد.

دارابی خاطر نشان کرد : سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ۱۵۰ شبکه رادیو تلویزیونی دارد که به بیش از ۳۵ زبان فراملی برنامه تولید و پخش می شود که از این تعداد ۸۰ شبکه رادیو تلویزیونی در استانها میباشد و سرمایه بزرگی برای برنامه ریزی و همفکری است.

برخی از معاونین محترم سازمان و مدیران ذیربط کارهای مشترکی دارند که باهم تبادل نظر و گفتگو می کنیم و ریاست محترم سازمان نیز سیاستها و برنامه های طول سال را تبیین می کنند.

وی با اشاره به اینکه ما امسال ۳ برنامه مهم در دستور کار داریم افزود: تلاش  صداوسیما برای تحقق شعار سال، مسئله رونق تولید است که ستادی در سازمان و در معاونت استانها تشکیل شده که برای این موضوع برنامه ریزی شود.

همچنین موضوع مهم دیگر، انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه است. انتخاباتی که هدف اصلی ما، مشارکت گسترده و حضور حداکثری مردم در انتخابات است که برنامه ریزی هایی برای هرچه با شکوه تر شدن آن نیز انجام شده است و مسئله سوم اینکه ما سال دوم برنامه ۵ساله سازمان صدا و سیما را درحال اجرا داریم.

دارابی گفت: ما امسال جشنواره پویا نمایی تلویزیونی کشوری و همچنین جشنواره تولیدات مراکز با میزبانی خراسان شمالی را در برنامه داریم.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه شبکه های استانی همه ۲۴ ساعته شده اند، مسئله تولید و کنداکتور جدید شبکه ها از جمله برنامه هایی است که به آن خواهیم پرداخت.

آیت الله علم الهدی  نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد نیز در این همایش گفت: مسئولیت رسانه ملی شاید اصلی ترین مسئولیت تمام مسئولیت های کشور است و از طرفی تابلو نظام دست رسانه ملی  می باشد. وی افزود: هر طور رسانه  تابلو را بالا ببرد دنیا همانطور نظام جمهوری اسلامی را خواهد دید.

امام جمعه مشهد گفت: گفتار مسئولین ما، مصاحبه ها و اظهارات کسانی که کارگزار نظام هستند ، حرکات اجتماعی ما و موقعیت های فرهنگی مردم همه اینها معیار ها و مولفه های موازنه و محاسبه ای در چشم انداز انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه دغدغه من در این مملکت رسانه ملی است تصریح کرد: هرچه ارزش های انقلاب بیشتر جلوه کند دشمنان ما نابود تر خواهند شد و این کار رسانه ملی می باشد که تابلو را جوری بالا ببرد که مردم دنیا به این اصل برسند که  انقلاب رو به پیشرفت است .

علم الهدی گفت: شما رسانه ای ها مردان فناور و متخصصی از نظر بینش های سیاسی هستید که در دل امواج انقلاب به سر بردید و در دل همین امواج زندگی می کنید.

 همچنین تولیت استان قدس رضوی در این همایش گفت: اگر جامعه هویت داشته باشد از تهدید نمی ترسد.

حجت السلام والمسلمین مروی افزود: هویت مردم کشور ما به باورهای نظام پیوند خورده است و جبهه کفر به دنبال بی هویت کردن جامعه و جوانان ما است.

وی با اشاره به زیارت به عنوان عنصری در ارتقاء هویت جامعه گفت: حرم رضوی را در نگاهی کلی و عمومی می توان نوعی رسانه تاثیر گذار دانست.

حجت السلام والمسلمین مروی بیان کرد: رسانه ملی و رسانه های دیگر در اثار خود باید به نقش امام رضا (ع) در تمدن سازی اسلامی، اتحاد و انسجام ملت ایران و هویت بخشی به مردم توجه ویژه داشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی به ویژگی های برنامه های معارفی در تلویزیون اشاره کرد و گفت: توجه به سبک زندگی اسلامی می تواند از مضامین معرفی این برنامه ها باشد.

محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: آن چیزی که لازم به ذکر است  برنامه ریزی های معارف ملی است که توسط مراکز استانها در غالب برنامه های مناسبتی از جمله ماههای محرم، رمضان و سفر می باشد.

مدیر کل سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی افزود: ماه رمضان ۹۸ پرکارترین سال برای برنامه های مناسبتی همکاران شبکه های استانی بود که تمامی مراکز استانها برنامه ریزی هایی در خصوص ساختار، تعداد، ساعت پخش، محل و نحوه ضبط و پخش ویژه برنامه های سحر و افطار داشتند.

نصرپور گفت: امسال برای نخستین بار با همکاری و تعامل شبکه های استانی، رویکردهای اساسی در برنامه ریزی های معارفی مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: از برنامه های مهمی که باید به آن توجه داشت، هم افزایی شبکه های استانی با یکدیگر و شبکه های سراسری و پرهیز از موازی کاریها در عملکردهاست که خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته به صورت مطلوب ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به جمع خوانی قرآن کریم گفت: در بخش جمع خوانی قرآن کریم ، تمامی مراکز استانها بیش از همیشه تلاش کردند که در جمع مردم و در حسینه ها و مساجد و بقاع متبرکه محفلی پر شور را رقم بزنند که در این میان، استان های خراسان رضوی، اصفهان، قم و فارس پرچم دار بودند.

نصرپور حضور پرشور مردم را در مراسم جمع خوانی قرآن کریم مثبت ارزیابی کرد و گفت: حضور بیش از ۶۵۰ هزار نفر در ۴۰ مکان مقدس در مجالس جمع خوانی قرآن کریم در تاریخ تلویزیون بی نظیر بوده است.

وی تصریح کرد: حدود ۲۷۰۰ ساعت برنامه هایی با موضوع تفسیر قرآن، سخنرانیهای مذهبی با حضور علما و روحانیون تراز اول حوزه علمیه و اساتید شناخته شده پخش شده است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در پایان گفت: امسال با تبلیغات گسترده ای که از طریق برنامه های تلویزیونی داشتیم، علاوه بر تهدیدها و تحریم های ترامپ و امریکا، شاهد حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس بودیم و پوشش خوبی به عمل آمد.