رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برگزاری یادواره سردار شهید محمود کاوه در مشهد مقدس - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری یادواره سردار شهید محمود کاوه در مشهد مقدس

سی و سومین یادواره سردار سرلشکر پاسدار شهید محمود کاوه دهم شهریور امسال در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، دبیر ستاد سی و سومین یادواره شهادت سردار سرلشکر پاسدار محمود کاوه گفت: در طول سالیان گذشته درباره این سردار افتخار آفرین که مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان معجزه دفاع مقدس یاد کرده اند ۲۴نوع محصول فرهنگی تولید شده است.برگزاری یادواره سردار شهید محمود کاوه در مشهد مقدس

سردار مجید ایافت افزود:این محصولات شامل لوح فشرده، فیلم و صوت از زندگی شهید،فیلم سینمایی، کتاب، ویژه نامه، بازی رایانه ای، انیمیشن و مستند است.

وی هدف از برگزاری این یادواره را تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و امام راحل و الگوسازی شخصیتی برای نسل جوان بیان کرد و گفت: این یادواره با همکاری همرزمان و دوستداران این شهید برگزار می شود.

ایافت افزود: شهید کاوه در دوران زندگی در مکتب درس رهبر معظم انقلاب با ایشان تماس مداوم داشت و ایثار و از خود گذشتگی وی باعث شد رهبری بعد از شهادت شهید کاوه وی را استاد و رهبر خویش خواندند.

وی گفت: به همین مناسبت عصر  امروز از المان جدید این شهید در مزارش رونمایی می شود، همچنین مراسمی هم در خانه پدری شهید کاوه برگزار خواهد شد.

درپایان این مراسم یکی از اعضای خانواده شهید محمود کاوه نیز خاطراتی را از  زندگی این شهید بیان می کند.

سرلشکر پاسدار شهید محمود کاوه فرمانده لشکر ویژه شهدا دهم شهریور سال۶۵ در عملیات کربلای۲ در منطقه شمال غرب در منطقه حاج عمران پیرانشهر به شهادت رسید.