رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری ۴۲ برنامه با محوریت شخصیت امام رضا(ع) در دهه کرامت - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری ۴۲ برنامه با محوریت شخصیت امام رضا(ع) در دهه کرامت

۴۲ برنامه با محوریت بررسی جنبه‌های علمی شخصیت امام رضا(ع) در دهه کرامت برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ظهر امروز در نشستبرگزاری ۴۲ برنامه با محوریت شخصیت امام رضا(ع) در دهه کرامتخبری گفت: از این تعداد ،۱۵ برنامه از طرف معاونت علمی آستان ‌قدس رضوی و ۲۷ برنامه از طرف بنیاد پژوهش‌های اسلامی در نظر گرفته شده که رویکرد همه آن‌ها، بررسی جنبه‌های علمی و معرفتی شخصیت امام رضا(ع) است.

حجت‌الاسلام محمود مرویان افزود :در ایام دهه کرامت  توسط نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی در قم و مشهد وبا همکاری رادیو زیارت و رادیو معارف، ۱۲ برنامه رادیویی در مشهد و ۱۲ برنامه در رادیو معارف قم با محوریت توصیف ابعاد شخصیتی امام هشتم(ع) پخش می‌شود .

وی با بیان اینکه طرح مدرسه تابستانی رضوی به مناسبت دهه کرامت و در مراکز ۶ استان برگزار می‌شود، افزود: طرح تابستانی مدرسه رضوی در استان‌های اصفهان، ارومیه، شیراز، یزد و مازندران برگزار می‌شود و محوریت اصلی آن‌ها تفسیر جایگاه زن و خانواده با توجه به سبک زندگی رضوی و هم‌چنین بررسی میراث تفسیری و حدیثی امام رضا(ع) است.

اردوی جهادی پزشکی خادمیاران سلامت در ۳۱ تیر و غربالگری فشار خون ویژه خادمان حریم رضوی در طول دهه کرامت ، چهارمین دوره همایش تجلیل از بانوان نخبه، نیکوکار و توانمند هم در تاریخ ۱۹ تیرماه و در سالن قدس از دیگر برنامه های دهه کرامت است.

از 13 تیر ماه ،میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها تا23 تیرماه میلاد حضرت امام رضا علیه السلام دهه کرامت نامگذاری شده است.