Skip to Content

برگزیدگان مسابقات قرآنی به 10 کشور جهان دعوت شدند

برگزیدگان مسابقات قرآنی به 10 کشور جهان دعوت شدند

به گزارش ایرنا، ولی یاراحمدی یکشنبه در جمع خبرنگاران تعداد شرکت کنندگان نهایی را منوط به دو مورد کیفیت مسابقات و کمیت شرکت کنندگان دانست و افزود: شمار شرکت کنندگان در مرحله پایانی به تعداد حاضران در مسابقات کشوری و سطح فنی تلاوت درهرمرحله بستگی دارد.

وی در مورد حضور برگزیدگان مسابقات کشوری در مسابقات بین المللی ادامه داد: در مسابقات بین المللی جمهوری اسلامی ایران یک نفر برای رشته قرائت و یک نفر برای مسابقات حفظ کل شرکت کننده از کشورمان حضور خواهد داشت.

یاراحمدی با اشاره به این که اردویی برای برگزیدگان کشوری در سال 93 برگزار می شود تا این افراد در حداکثر آمادگی باشند گفت: افراد شرکت کننده در این اردو به مسابقات بین المللی دیگر کشورها اعزام می شوند که تاکنون از 10 کشور دعوتنامه برای ما آمده است.

این مقام مسوول ادامه داد: در تمام شهرستان های استان فارس کلاس های آموزشی سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن در حال برگزاری است و تنها تالار حافظ و مرکز اسناد ملی محل برگزاری این مسابقات نیست بلکه تمام استان فارس درگیر این رویداد بزرگ فرهنگی است.

وی گفت: رشته حفظ 20 جزء و ترتیل دو مرحله ای است و حافظان و قاریانی که به مرحله کشوری این دوره از مسابقات راه یافته اند در این دو مرحله شرکت می کنند.

یار احمدی با اشاره به اینکه مرحله مقدماتی حفظ 20 جزء به پایان رسیده ، بیان داشت: پنجم اسفندماه رقابت در مرحله نهایی حفظ کل و قرائت که به صورت سه مرحله ای برگزار می شود، انجام می شود.

وی اضافه کرد: در قسمت برادران 67 شرکت کننده در رشته قرائت، 37 نفر در رشته ترتیل، 53 نفر در رشته حفظ کل، 38 نفر در رشته حفظ 20 جزء و 11 نفر در رشته مفاهیم در این دوره از مسابقات حضور پیدا کرده اند.

این مقام مسوول ادامه داد: قسمت خواهران نیز 58 شرکت کننده در رشته قرائت ، 41 نفر در رشته ترتیل، 52 نفر در رشته حفظ کل، 40 نفر در رشته حفظ 20 جزء و 15 نفر در رشته مفاهیم حضور پیدا کرده اند.

وی با اشاره به این که شاخص مردمی کردن مسابقات و حضور حداکثری نوجوانان و جوانان مهمترین اولویت در مرحله شهرستانی این دوره ازمسابقات بوده است افزود:کیفیت برگزاری مسابقات درمرحله استانی مهمترین شاخص بوده و می کوشیم به لحاظ فنی و کیفیت اجرا، نظارت خاصی داشته باشیم تا به یک وحدت رویه در سراسر کشور برسد.

وی برگزاری مسابقات استانی استان های خراسان رضوی و فارس را عالی توصیف کرد و افزود: شمار شرکت کنندگان هر استان در مسابقات کشوری با سامانه هوشمند و براساس کیفیت مسابقات در استان در نظر گرفته شده است.

مسابقات سراسری قران کریم از یکم اسفند جاری با شرکت 470 نفر از قاریان ، حافظان ، استادان و داوران قرآنی در شیراز آغاز شد و تا ششم همین ماه ادامه دارد.