Skip to Content

بزرگترین مرکز مبادلاتی کشور در مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

بزرگترین مرکز مبادلاتی کشور در مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته بزرگترین مرکز مبادلاتی کشور در مشهد به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا مزجی در دیدار با مدیر عامل موسسه فرهنگی قدس اظهار داشت: قطعا با این سرمایه‌گذاری، مشهد می‌تواند به رشد و ترقی و جایگاه واقعی خود به عنوان یک شهر مذهبی، ملی و جهانی برسد.

وی تصریح کرد: به طور قطع آشنایی گردشگران مذهبی و زائران با این مرکز، زمینه‌ای مناسب برای جذب سرمایه و بازرگانی‌های بین‌المللی می‌شود.

معاون شهردار مشهد اظهار داشت: طی ملاقاتی با سفیر ویتنام درباره اهداف خود برای ایجاد چنین مرکزی به تبادل نظر پرداخته و سفیر ویتنام نیز برای همکاری در فعالیت‌های نمایشگاهی و مبادلات بازرگانی اعلام آمادگی کرده است.

وی همچنین از یک سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد ریالی دیگر خبر داد و گفت: این سرمایه‌گذاری مبتنی بر همه استانداردها و اصول شهرسازی بوده و به تامین نیازمندی‌های شهر منجر می‌شود.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری مشهد افزود: با ناوگان ترابری کارکنان شهرداری و احتمالا کارکنان استانداری در خصوص یک فعالیت بزرگ اقتصادی نشستی خواهیم داشت که با تمرکز بر توانمندی‌های آنها و همکاری بانک‌های قرض‌الحسنه، زمینه‌ای مناسب فراهم شود که علاقه‌مندان بتوانند با سرمایه‌گذاری از طریق سودی که دریافت می‌کنند نیازمندی‌های ضروری خود را برطرف کنند.

مزجی تصریح کرد: اراده جدی مدیریت شهری مشهد پشتیبانی عملی از همه سرمایه‌گذاران چه درشت و چه خرد است به ویژه امید فراوانی به تمرکز سرمایه‌گذاری‌های خرد داریم که می‌تواند به آسانی مشکلات عمده‌ای در شهر را حل کند.

در ادامه مدیر عامل موسسه فرهنگی قدس نیز در این نشست گفت: درباره جمع‌آوری سرمایه خُرد مردم و سرمایه‌گذاری باید در اموری مهم چون مسکن زمینه‌سازی کرد.

حمزه واقعی تاکید کرد: مشهد قابلیت سرمایه‌گذاری در تمام زمینه‌ها را دارد و اراده‌ای می‌خواهد تا این توانایی را از بالقوه به بالفعل تبدیل کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم خراسان بزرگ برای سرمایه‌گذاری در شهر مشهد تمایل دارند، بنابراین لازم است زمینه جذب سرمایه در امور اقتصادی مهم فراهم شود.

وی با اشاره به جذب سرمایه‌های ملی نیز تصریح کرد: مشهد توانایی سرمایه‌گذاری‌های ملی در بخش‌های عمرانی و رفاه اقتصادی را دارد.

مدیر عامل موسسه فرهنگی قدس اظهار داشت: تاکنون مسئولان مشهد به دلیل نگرانی از به هم خوردن شرایط شهر مشهد به عنوان یک شهر ملی – مذهبی چنان با احتیاط گام برداشته‌اند که سبب شده مشهد ارتقای متناسب با شأن و نامش نیابد، در حالی‌که اینک با سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی شهرداری امید می‌رود گام‌های بلندتری در این زمینه برداشته شود.