Skip to Content

بهره برداري از پايگاه اورژانس هوايي غرب خراسان رضوي

پایگاه اورژانس هوایی غرب خراسان رضوی در شهرستان سبزوار به بهره برداری رسید.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عصر دیروز در حاشیه بهره برداری از این طرح گفت: راه اندازی این پایگاه 500 میلیون تومان هزینه در برداشته است و اجاره ماهانه بالگرد نیز 150 میلیون تومان هزینه دارد.

دکتر علیرضا مسلم افزود: وجود نقاط صعب العبور در سطح شهرستان های غرب خراسان رضوی به خصوص در منطقه کویری جنوب سبزوار و عبور سالانه شمار زیادی کامیون ترانزیتی از محورهای شاهرود - سبزوار ، سبزوار - مشهد و سبزوار- قوچان از مهمترین عوامل استقرار این پایگاه هوایی است.

او با بیان اینکه این بالگرد امدادی فقط توانایی پرواز را در روز دارد، گفت: این بالگرد تا شعاع 150 کیلومتری محور های شهرستان سبزوار را پوشش می دهد.

مسلم ادامه داد: با استقرار این پایگاه هوایی، همه شهرستان های غرب خراسان رضوی و نیز تعدادی از شهرستان های خراسان شمالی زیر پوشش قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: هم اکنون تعداد 17 پایگاه اورژانس در سطح محور شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در حال فعالیت هستند که این تعداد باید به 25 پایگاه برسد.

شهرستان سبزوار در 237 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.