رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بهره برداری از ۲۰۵ طرح فنی در صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور رئیس رسانه ملی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بهره برداری از ۲۰۵ طرح فنی در صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور رئیس رسانه ملی

 پخش HD برنامه‌های سیمای شبکه خراسان رضوی برای نخستین باردر بین مراکز استانهای کشور با حضور رئیس رسانه ملی، ۲۰۵ طرح فنی در صدا و سیمای خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
 
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، همزمان با سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر (عج)، پخش HD برنامه‌های شبکه خراسان رضوی برای نخستین بار در بین مراکز کشور  افتتاح شد و  ۲۰۴ طرح فنی دیگر نیز در مرکز صدا و سیمای خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
  دکترعبدالعلی علی‌عسگری رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح ۲۰۵ طرح فنی صدا و سیمای خراسان رضوی در مشهد گفت: امروز دشمنان انقلاب اسلامی تمام همت خود را برای تخریب اقتصاد کشورمان به کار گرفته اند و از هیچ کاری فرو گذار نمی‌کنند و هم اکنون در یک جنگ و تحریم اقتصادی تمام عیار هستیم، اما این تحریم و جنگ زمانی می‌تواند تاثیرگذار باشد که آن‌ها بتوانند از طریق رسانه‌های مخرب خود بر روی مردم کشور ما تاثیر روانی منفی بگذارند و مقاومت مردم را تخریب کنند و در این میدان نبرد، نقش رسانه‌ها بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: ما برای افزایش روحیه امید و مقاومت در مردم، فتنه‌های دشمنان را شناسایی و سعی می‌کنیم که آن‌ها را خنثی کنیم، چون آن‌ها از سال‌ها قبل انواع حیله‌ها را برای ایجاد جنگ روانی و تخریب روحیه مردم به کار بسته اند، اما تا کنون موفق نبوده اند، چون سربازان و سرداران رسانه‌ای کشور مقاومت کردند و نگذاشتند فتنه روانی آن‌ها به ثمر بنشیند.
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: آن‌ها با هزاران شبکه مجازی به جان انقلاب اسلامی افتاده اند، اما صدا و سیما با تلاش‌های بی وقفه تا کنون حیله‌های آنان را بی نتیجه گذاشته است.
دکترعلی‌عسکری افزود: امروز همه تهدید‌های دشمنان انقلاب اسلامی رسانه‌پایه است و این مهم بیش از پیش اهمیت و جایگاه صدا و سیما را در مقابله با توطئه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌کند.
محسن نصرپورمدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: ۲۰۵ طرح فنی سازمان صدا و سیما در استان خراسان رضوی با هزینه کردی معادل هفتصد میلیارد ریال به بهره برداری رسید که افتتاح رادیو زیارت بر روی شبکه اف. ام در شهر‌های بیرجند، بجنورد و تهران بزرگ با پوشش ۲۵ درصد جمعیت کشور، پخش تلویزیونی شبکه خراسان رضوی با کیفیت HD و فرستنده های پر قدرت اف. ام ثامن ،نصب فرستنده پرقدرت چهارم دیجیتال، راه اندازی فرستنده‌های پرقدرت و متوسط قدرت رادیویی FM در ۷ شهرستان استان، راه اندازی سیستم جامع مونیتورینگ، ساخت و بازسازی یکصد ایستگاه دیجیتال شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی در روستا‌های استان  از جمله مهمترین طرح‌های افتتاح شده در این مراسم است.
دکتررضا علیدادی معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: در کنار تلاش‌های همکاران فنی، تحریم‌ها نیز در این سازمان تبدیل به فرصت شده و ۸۵ درصد تجهیزات این سازمان ساخت داخل است و در بخش فرستنده‌ها به صد در صد خود کفایی رسیده ایم و تحریم دشمنان نه تنها باعث کندی توسعه نشده است بلکه خوداتکایی اتفاق افتاد و علم و دانش تعمیق پیدا کرد و موجب توجه بیشتر نیرو‌های فنی به بستر علم و فناوری شد.
او تصریح کرد: هم اکنون حدود ۹۶ درصد خراسان رضوی تحت پوشش سازمان صدا و سیما قرار دارد که این میزان از پوشش، نقطه مطلوبی محسوب می‌شود.
آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نیز در این مراسم طی سخنانی کوتاه از صدا و سیما بویژه دکترعلی عسکری به خاطر پوشش مطلوب اخبار اربعین قدردانی کرد وافزود :  اقبال فراوان  مردم برای زیارت سید الشهدا بخش عمده آن به برنامه های مثبت صدا و سیما در این ایام برمی گردد.
وی گفت : این اقدام موجب شد چشم دشمنان در دنیا کور و این شکست به آنها نشان داد مسیر توسعه استکبار یک جریان شکست خورده است .
علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: به رغم اینکه امسال اعتبارات استان نسبت به پارسال ۲۳ درصد افزایش داشته است، اما اعتبارات صدا و سیمای استان را بیش از دو برابر منظور کرده ایم، زیرا به اهمیت کار رسانه‌ای در جهان دیجیتال کنونی واقفیم. 
او تصریح کرد: امروز جنگ سخت دشمن علیه انقلاب اسلامی به میدان‌های اقتصادی و اجتماعی کشور ما کشیده شده و آن‌ها برای رسیدن به مقاصد شوم خود از همه ابزار رسانه‌ای علیه ملت ما استفاده می‌کنند و ما امروز مثل دوران دفاع مقدس باید یکدل و یک صدا برای پیشگیری از توطئه‌های دشمنان انقلاب و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی به هم کمک کنیم که نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در این زمینه بسیار حایز اهمیت است.
استاندار خراسان رضوی گفت: هم اکنون شبکه‌های فراوانی علیه انقلاب اسلامی تبلیغات می‌کنند تا اعتماد سوزی کنند و ما همه و همه باید کمک کنیم تا آثار تحریم‌ها را کاهش دهیم و این مسیر سخت را با سربلندی طی کنیم.
در ادامه، مراسم افتتاح فرستنده پرقدرت ثامن، آغاز پخش رادیو زیارت در شهر‌های تهران، بیرجند و بجنورد و پخش برنامه‌های تلویزیونی سیمای خراسان رضوی با کیفیت HD به صورت ارتباط ویدئوکنفرانس برگزار شد.