رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

بهره برداری از 150 واحد مسکن مهر ویژه طلاب در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بهره برداری از 150 واحد مسکن مهر ویژه طلاب در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، این تعداد واحد مسکن مهر ویژه طلاب علوم دینی با 90 میلیارد ریال عصر دیروز در بهره برداری از 150 واحد مسکن مهر ویژه طلاب در مشهدمراسمی در فاز دوم شهرک مهرگان مشهد به بهره برداری رسید.

استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: توسعه فرهنگی و نهادینه کردن ارزش های دینی و الهی در جامعه از اهداف متعالی نظام اسلامی و در این میان نقش طلاب به عنوان شاگردان مکتب حضرت امام صادق علیه السّلام تعیین کننده است.

علیرضا رشیدیان با اشاره به اهتمام نظام اسلامی و دولت به توسعه حوزه های علمیه و تامین زیر ساخت های لازم برای پرورش طلاب علوم دینی افزود: وجود طلاب در مناطق مختلف شهری به ویژه مناطق کم برخوردار ضروری است و توسعه فرهنگی در مناطق کم برخوردار یکی از دغدغه های بسیار مهم دولت و نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود.

او با بیان این که جمعیت شهر مشهد طبق آخرین سرشماری بیش از سه میلیون و 400هزار نفر شده است افزود: بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر از این تعداد در هشت پهنه و 66محله حاشیه شهر مستقر شده‌اند.

استاندار خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: با سکونت طلبه ها در این مناطق شاهد رونق مسائل فرهنگی باشیم.

رشیدیان گفت :دشمن همه تلاش خود را در خصوص هجمه فرهنگی با ابزارهای مختلف انجام می دهد، از این رو همه ما باید در برابر این هجمه دشمن ایستادگی کنیم.

معاون مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور هم در این مراسم گفت: در دو سال گذشته تاکنون 5 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور ویژه طلاب شناسایی شده است.

حجّت الاسلام و المسلمین اکبری افزود:مسکن دغدغه هر خانواده ای است که با همکاری نهادی‌های دیگر سعی شده مشگل طلاب در خصوص مسکن تا حد بسیار زیادی برطرف شود.

حجت الاسلام و المسلمین حائری مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان هم گفت :از این 150واحدی که امروز با بیش از 9 میلیارد و 450 میلیون تومان به بهره برداری رسید حدود 50واحد آن به طلاب جوان واگذار شد.

او افزود:این طرح از آخر سال 94 با کمک خیران مسکن ساز آغاز شده بود.

هفته گذشته نیز 50واحد مسکن مهر ویژه طلاب در شهرک رضویه مشهد به بهره برداری رسید.