رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

به نخست خراسان رضوی در اطعام نیازمندان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

به نخست خراسان رضوی در اطعام نیازمندان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ،مدیر کل کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه خراسان رضوی گفت: این استان امسال رتبه نخست کشور را در حوزه اطعام محرومان و نیازمندان کسب کرد.

محسن مسعودیان‌ راد در جمع خبرنگاران افزود: در خراسان رضوی نیز منطقه یک مشهد با 15 میلیارد ریال، سبزوار با 14 و نیم میلیارد ریال و خواف با سه میلیارد و 400 میلیون ریال به ترتیب بیشترین میزان اطعام نیازمندان را داشتند.

او گفت: کمک خیران برای اطعام مددجویان زیرپوشش این نهاد در ایام ماه مبارک رمضان نیز تاکنون 100میلیارد ریال برآورد می شود که در مقایسه با سال قبل که 30 میلیارد ریال بود بیش از سه برابر شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی افزود: در عید فطر امسال نیز بیش از 25 میلیارد ریال فطریه عام، سادات و کفاره عمد و غیر عمد در دو هزارو 700پایگاه فعال این استان جمع ‌آوری شد.

مسعودیان راد افزود: 18هزار نیکوکار در طرح اکرام ایتام شرکت کردند که سرپرستی 18هزار یتیم را عهده‌دار شده‌اند.

او با اشاره به حضور مددجویان زیرپوشش در سفره ‌های طرح اکرام رضوی، گفت: در ایام ماه مبارک رمضان هر شب حدود سه هزار مددجو میهمان این سفره‌های متبرک بودند و حدود چهار هزار نفر از ساکنان مناطق زلزله ‌زده این استان نیز هر شب با مشارکت خیران ‌اطعام شدند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه خراسان رضوی با اشاره به استقبال مردم از بازارچه ‌های رمضان هم افزود: در این بازارچه‌ها سه میلیارد و 200میلیون ریال درآمد برای مددجویان ایجاد شد.

مسعودیان راد از برگزاری همایش خیران جهان اسلام در حرم مطهر رضوی خبر داد و گفت: برنامه‌ های این همایش در حال تدوین است و اطلاعات تکمیلی در زمینه زمان و مکان برگزاری آن به زودی اعلام می‌شود.