Skip to Content

بودجه‌ای برای سرانه درمانی زائران مشهد مقدس اختصاص نیافته است

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: هنوز بودجه‌ای برای سرانه درمانی زائران مشهد مقدس اختصاص نیافته است.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: به طور متوسط 300 هزار نفر زائر به صورت روزانه در مشهد به سر می برند که مغفول مانده و در سرانه خدمات رسانی محاسبه نمی‌شود.

وی گفت: این تعداد جمعیت که در برخی از روزهای سال به چند میلیون نفر می رسند، خدمات مختلفی را نیاز دارند که اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

کریمی قدوسی ارائه خدمات درمانی به زائران را یکی از چالش‌های اساسی در سیستم بهداشت و درمان شهر مشهد دانست و تصریح کرد: این مشکل در همه ابعاد از  جمله فضا، تجهیزات پزشکی و امکانات امداد رسانی وجود دارد به بیان دیگر زیرساخت‌های خدمات درمانی در شهر مشهد باید مطابق با نیاز جمعیت زائر به روزرسانی شوند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در این زمینه پس از پیگیری‌هایی که نمایندگان خراسان رضوی انجام داده‌اند لیستی از وسایل توسط وزارت بهداشت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار داده شده ‌که به نظر می رسد به بهبود خدمات رسانی کمک‌های زیادی انجام دهند.

کریمی قدوسی با اظهار نارضایتی از اختصاص بودجه زیارت به شهر مشهد خاطرنشان کرد: تا به حال هیچ گونه اثر ملموسی از بودجه زیارت در شهر مشهد به چشم نخورده است. از دولت نهم تا کنون شهر مشهد تنها شعار بودجه را شنیده و اثر واقعی این مبلغ که باید برای زائران هزینه شود، به چشم نمی‌خورد.

کریمی قدوسی هزینه‌های خدمات رسانی به زائران را برابر اعتبارات اداره یک شهر 300 هزار نفری عنوان کرد و اظهار داشت: مبالغی نظیر 50 میلیارد تومان در برابر هزینه‌هایی که خدمات رسانی به زائران در وجوه مختلف از جمله حمل و نقل، درمان، فضای سبز، اسکان و موارد دیگری از این قبیل دارد بسیار ناچیز به نظر می رسد.