Skip to Content

بیشترین علت مرگ و میر در خراسان رضوی چیست

بیشترین علت مرگ و میر در خراسان رضوی چیست

 مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: بیماری قلبی و عروقی، سرطان‌ها و تومور‌ها و بیماری‌های دستگاه تنفسی بیشترین علت فوت را در شش ماهه نخست امسال در استان به خود اختصاص داده‌اند.

سید حسن نیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، بیان کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها و تومور‌ها و بیماری‌های دستگاه تنفسی بیشترین علل فوت بوده‌اند که به ترتیب منجر به 4022، 1852 و 1567 مورد فوت در شش ماهه نخست سال در استان شده‌اند.

وی در خصوص آمار مربوط به وفات در شش ماهه اول سال در استان با بیان اینکه در مجموع 13 هزار و 554 فوت ثبت شده است، اظهار کرد: از این تعداد 10 هزار و 66 فوت در مناطق شهری و 3488 فوت در مناطق روستایی رخ داده است.

مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اینکه نسبت جنسی وفات ثبت شده 131 است به این معنا که در مقابل هر 100 فوت ثبت شده در مردان 131 فوت در زنان رخ داده است، خاطرنشان کرد: در مجموع 6786 مورد فوت در زنان و 5868 مورد فوت در مردان به وقوع پیوسته است.

نیری با بیان اینکه در سنین زیر یک سال تعداد وفات‌ها زیاد است و سپس کاهش می‌یابد و با فراز و نشیب همراه است، اضافه کرد: از سن 45 سال به بعد به تدریج بر تعداد مرگ و میر‌ها افزوده می‌شود و گروه سنی 75 تا 79 سال بیشترین مرگ و میر را به خود اختصاص می‌دهند.