Skip to Content

بیش از ۱۳۰ ویژه برنامه دهه فجر در شهرستان چناران برگزار می‌شود‌

بیش از ۱۳۰ ویژه برنامه دهه فجر در شهرستان چناران برگزار می‌شود‌

فرمانده سپاه چناران گفت: ۱۳۴ برنامه سپاه چناران در ایام‌الله دهه فجر اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چناران، سرهنگ پاسدار مجید آذر‌کیش صبح امروز در نشستی خبری، اظهار داشت: برنامه‌های دهه فجر امسال از کیفیت و تنوع خاصی برخوردار است و در اجرای برنامه‌ها سلیقه‌ها و روحیه‌های تمامی اقشار جامعه به‌ویژه جوانان مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرا شده از سوی سپاه ناحیه چناران به مناسبت دهه فجر افزود: به مناسبت دهه فجر بیش از 134 برنامه متنوع در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج برگزار شد که مهم‌ترین آن حضور مردم در روز 22 بهمن ماه که نمایش اقتدار و عزم ملی ایران اسلامی در برابر دنیای استکبار است.

آذرکیش  از دیگر برنامه‌های اجرا شده در  دهه فجر را دیدار با ائمه جمعه شهرستان, نشست بصیرتی و نهضت روشنگری, برپایی نمایشگاه دهه فجر, افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی, تجلیل از بسیجیان نمونه ادارات, اعزام بسیجیان به اردوهای زیارتی و سیاحتی, افتتاح پایگاه های مقاومت و تجلیل از کشاورزان نمونه اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی یادآور شد: برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های مختلف,کوهپیمائی بسیج فرهنگیان, اجرای سخنرانی در مدارس با موضوع دهه فجر, برگزاری ادعیه در طول دهه فجر, سرکشی از خانواده های معظم شهداء, عطرافشانی مزار شهداء, نشست بزرگ میقات الصالحین و حضور گسترده بسیجیان در راهپیمائی 22 بهمن را از دیگر جمله برنامه‌های دهه پر برکت فجر در این شهرستان دانستند.

فرمانده سپاه ناحیه چناران حضور مردم در روز 22 بهمن ماه را نمایش اقتدار و عزم ملی ایران اسلامی در برابر دنیای استکبار خواند و افزود: انتظار می‌رود اقشار مختلف بسیج که یقینا همه مردم بیدار و ولایتمدار شهرستان را شامل می شوند باری دیگر پیمان عملی خود را با ارزش ها و آرمان های امام امت و انقلاب اسلامی به منصه ظهور بگذارند.

آذر کیش افزود: گرامیداشت دهه فجر به معنای تجدید میثاق با عظمت امام امت و شهدای انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد:  هدف از گرامیداشت دهه فجر این است  که نسل‌های دوم و سوم انقلاب که آن ایثارگری‌ها و جانفشانی را ندیدند با حال و هوای آن ایام آشنا شوند و دریابند که برای استقرار نظام اسلامی چه زحمات و جان فشانی‌هایی صورت گرفته است.

آذرکیش افزود: ما وظیفه داریم با گرامیداشت دهه فجر ارزش‌های انقلاب اسلامی را در فضای افکار عمومی جهان گسترش دهیم  و انقلاب اسلامی را  به عنوان الگوی بیداری و استقلال و آزادی در سطح بین المللی مطرح کنیم.

وی حضور گسترده مردم در راهپیمائی 22 را بسیار مهم برشمرد و افزود: نخستین پیام این حضور برای دشمنان این است که مردم همچنان پشت سر ولایت خود هستند و این نظام را دوست دارند و می خواهند راه امام و شهدا را ادامه دهند.