Skip to Content

بیش از ۳ هزار موقوفه در خراسان رضوی به صورت شخصی اداره می‌شود

بیش از ۳ هزار موقوفه در خراسان رضوی به صورت شخصی اداره می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در استان خراسان رضوی ۲۲ هزار موقوفه در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است که بیش از ۳ هزار موقوفه به صورت شخصی اداره می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام حجت گنابادی ‌نژاد ظهر امروز در چهل و هشتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شورای شهر برگزار شد، اظهار داشت: در سطح استان خراسان رضوی 22 هزار موقوفه وجود دارد که از این میزان بیش از 19 هزار موقوفه توسط اداره اوقاف مدیریت می‌شود و بیش از 3هزار موقوفه نیز به صورت شخصی اداره می‌شود.

وی افزود: 190 وقف جدید در خراسان رضوی انجام شده که 40 وقف در شهر مشهد است و این نشان دهنده ارادت مردم استان به ائمه اطهار(ع) است.

گنابادی نژاد خاطرنشان کرد: امسال 58 پروژه عمرانی در قالب 110 هزار و 118 متر مربع در سطح استان داریم که در بقاع متبرکه اجرا می‌شود و از 89 پلاک اختلافی که وجود داشت با تفاهم اداره منابع طبیعی 56 پلاک تعیین تکلیف شده است ضمن اینکه از 110 مسجد که شهرداری زمین و پروانه را در اختیار اوقاف برای احداث قرار داده است در حال حاضر 62 مسجد اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی برنامه های اوقاف از طریق سامانه به روز شده است تصریح کرد: در حوزه  قرآن 49 هزار نفر در کلاس‌های آموزشی حفظ قرآن ثبت‌نام کردند و بیش از 277 هزار نفر در خراسان رضوی برای مسابقات قرآن امسال ثبت‌نام کرده‌اند.