Skip to Content

بیش از ۵ هزار پروژه عمرانی در خراسان رضوی در دست اجرا است

بیش از ۵ هزار پروژه عمرانی در خراسان رضوی در دست اجرا است

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۵ هزار پروژه عمرانی در استان در دست اجرا است، ضمن اینکه ۵۲ درصد حمل و نقل و ۷۰ درصد مراکز اقامتی در خراسان رضوی به خصوص مشهد است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن واحدی بعدازظهر چهارشنبه درهمایش شکوه هجرت اظهار داشت: پس از جنگ تحمیلی بسیج به دستور حضرت امام (ره) تبدیل به یک دستگاه کد دار شد و زمانی که یک دستگاه کد می‌گیرد وارد یک فرآیند سیستماتیک شده و از یک سری عوامل و عناصر پیروی می‌کند که بسیج با هدف سازندگی پیش می‌رود.

وی افزود: بسیج با رویکرد مشارکت و کار تیمی پیش می‌رود و کار تیمی یعنی مدیریت و برای اداره یک تیم احتیاج به مدیریت خوب داریم چیزی که در کشور ما یک مشکل جدی به حساب می‌آید و ما در استان خراسان رضوی با توجه به حساسیت‌ها باید به طور دقیق مدیریت کنیم.

واحدی خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر به طور متوالی نام گذاری‌ سال‌ها یک پیغام راهبردی از سوی رهبر انقلاب دارند که آن راهبرد مدیریتی است که نشان می‌دهد مشکل ما از مهندسی نیست.

معاون استاندار خراسان رضوی بیان داشت: امروز ما باید به صورت مدیریت جهادی عمل کنیم و مطرح شدن این موضوع در دهه فعلی نشان می‌دهد مشکل ما مهندسی و عمل نادرست نبوده است.

وی گفت: موضل دوم ما فرهنگ بوده و برای رسین به فرهنگ باید دانش داشته باشیم تا به صورت تخصصی جهت گیری و با تکرار تبدیل به عادت شود تا فرهنگ در انسان شکل ‌گیرد. فرهنگ و مدیریت دوبال هستند که با توجه به آموزه‌های دینی در احادیث و روایات اگر این اتفاق افتاد نیازی به نظارت لحظه به لحظه نیست.

واحدی اظهار کرد: در خراسان رضوی با ۶ میلیون جمعیت هم اکنون ۵ هزار پروژه عمرانی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: ۵۲ درصد حمل و نقل و ۷۰ درصد مراکز اقامتی در خراسان رضوی به خصوص مشهد است و پیش بینی ما در دهه آخر صفر ورود حداقل ۳ میلیون زائر است.

معاون استاندار خراسان رضوی اذعان داشت: ۱۳۰ ایستگاه سیار و ثابت آماده شده برای خدمت رسانی به ۲۰۰ هزار نفر کاروان پیاده‌ای که تا کنون ثبت نام کرده که باید به فکر تامین امنیت و آسایش آنها باشیم.