Skip to Content

بیش از 44 هزار مورد شکایت مردمی از اصناف خراسان رضوی

مردم خراسان رضوی از ابتدای امسال تا کنون بیش از 44 هزار مورد از اصناف این استان شکایت کرده اند.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت بیش از 44 هزار مورد شکایت مردمی از اصناف خراسان رضوی در طول امسالخراسان رضوی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: بیشتر این شکایات متعلق به اصناف مستقر در مشهد مقدس است.

علی غفوری مقدم افزود: تا کنون 28 هزار و 330 مورد از این شکایات مردمی این استان منجر به تشکیل پرونده در مراجع قضایی شده است.

او ارزش ریالی این پرونده ها را حدود 100 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: هیات نظارت بر اصناف در 21 شهرستان خراسان رضوی فعال است.

غفوری مقدم گفت: از ابتدای امسال تا کنون 10 میلیارد تومان از حقوق شاکیان را از واحدهای صنفی متخلف به آنها برگردانده ایم.

رئیس اتاق اصناف مشهد مقدس نیز در این جلسه افزود: 97 درصد شکایات تلفنی و مکتوب مردم از تخلفات واحدهای صنفی در مدت 24 ساعت رسیدگی می شود.

محمود بنانژاد با اشاره به فعالیت 220 هزار واحد صنفی در مشهد مقدس گفت: بطور میانگین سالانه 3 هزار و 600 هزار شکایت کتبی از واحدهای صنفی به این اتاق واصل که در مدت کمتر از 10 روز به همه آنها رسیدگی می شود.

او با اشاره به برپایی نمایشگاه عرضه مسقیم کالای بهاره از 13 تا 20 اسفند امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس افزود: در 28 هزار متر مربع فضای این نمایشگاه واحدهای تولیدی کالا مانند کیف، کفش و نیز آجیل، مواد غذایی و پروتئینی در قالب هزار غرفه تولیدات و کالاهای خود را عرضه می کنند.