رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

بیش از 900 داوطلب نامزدی انتخابات شوراها در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بیش از 900 داوطلب نامزدی انتخابات شوراها در خراسان رضوی

بیش از 900 نفر در خراسان رضوی در نخستین روز از نام نویسی داوطلب نامزدی انتخابات شوراها شدند.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: در نخستین روز از نام نویسی پنجمین دوره 

بیش از 900 داوطلب نامزدی انتخابات شوراها در خراسان رضویانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، 913 نفر در این استان داوطلب شدند.

سیدجواد حسینی افزود: از این تعداد 252نفر برای شوراهای اسلامی شهری و 661نفر در شوراهای روستایی ثبت نام کردند

او گفت: مشهد با 157 داوطلب، تربت جام با 108، نیشابور با 81، قوچان با 65 و بینالود با 44 داوطلب بیشترین آمار ثبت نام شدگان و کلات و داورزن هر کدام با هفت داوطلب، تایباد با 8، بجستان با 9، گناباد و جغتای با 11 و رشتخوار با 12 نفر کمترین تعداد ثبت نام شدگان را درمیان شهرستانهای خراسان رضوی در نخستین روز به خود اختصاص دادند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: تربت جام با 89 و تایباد با 4داوطلب به ترتیب بیشترین و کمترین آمار ثبت نام داوطلبان روستایی و مشهد با 72 و داورزن با هیچ داوطلب به ترتیب بیشترین و کمترین آمار ثبت نام داوطلبان را در بخش شهری به خود اختصاص داده اند.

حسینی گفت: در مرحله ی پیش ثبت نام 350 نفر در خراسان رضوی با مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت نام اولیه را انجام دادند که در مهلت قانونی ثبت نام باید به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه و ثبت نام خود را قطعی و نهایی کنند.

او افزود: مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اصل شناسنامه عکس دارو تصویر همه صفحات آن، اصل تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر وضع خدمت نظام وظیفه، 4قطعه عکس و پرسشنامه اعلام داوطلبی و نیز گواهی نداشتن سوءپیشینه است که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد..

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: حسینی عنوان کرد: در این ایام مراکز ارائه و صدور گواهی عدم سوء پیشینه فعال است و به داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراها خدمات می دهند.

حسینی گفت: ثبت نام در ساعات اداری انجام می شود و به محض تکمیل مدارک داوطلبان و ثبت نام به سرعت مراحل استعلام از مراجع چهارگانه آغاز می شود..

هم اکنون خراسان رضوی دارای 73شورای شهری و 2هزار و 554 شورای روستایی با هشت هزار و 226 نفر مرد و 166 نفر زن عضو شوراهای اسلامی است.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهری و روستایی، همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت امسال برگزار می شود.