Skip to Content

تار عنکبوت

Loading the player...

 

«نمایش تار عنکبوت»

اعتیاد بلای جان و زندگیه. فرد معتاد هرچه در این منجلاب بدبختی بیشتر دست و پا بزنه، در اون بیشتر فرو می‌ره. اعتیاد بیماریه امّا این بیماری نه فقط مثل زالو خون بیمار رو می‌مکه بلکه همه‌ی اعضای خانواده رو درگیر می‌کنه و بر تار زندگی، زخم تلخ افسردگی، سرافکندگی و اختلاف می‌زنه نه زخمه‌ی عشق و محبّت. 

نمایش "تارعنکبوت" به خانواده‌ای آبرومندی اشاره ‌می‌کنه که با غفلت پدر خانواده به سبب گرفتارشدن در دام اعتیاد، نه فقط سلامت بدن و جایگاه اجتماعی خود و خانواده‌اش رو از دست می‌ده بلکه سبب فقر خانواده و اعتیاد و بزه‌کاری پسر جوانش هم می‌شه و انوار اشتیاق و امید به آینده رو در دل دخترش خاموش می‌کنه. یکی از پسران دانشگاهی که مریم ـ دختر خانواده ـ در اون درس می‌خونه، خواستگارشه ولی مریم به سبب وضعیّت اعتیاد پدرش و اوضاع نابسامان خانوادگی، دست، دست می‌کنه امّا مهران دست‌بردار نیست و یک‌روز با پدر و مادرش جلوی دانشگاه می‌رن تا مادرش با مریم درباره‌ی قرار خواستگاری صحبت کنه. مریم هم ماجرای تارعنکبوت زندگی‌شونو به مادر مهران می‌گه و ... .

تاریخ تولید: 1395

 

تهیّه‌کننده، کارگردان و افکتور: مصطفی اعلمی

نویسنده: فرزانه دیوان‌دری

صدابردار: امیرحسن روحانی

ویراستار: احمد وضیعی

گوینده: مریم تکاوندی

هنرمندان به ترتیب ایفای نقش: نرگس پناهی، پریسا منفرد، نسیم رضایی، اصغر رمضان‌زاده، علی زکریایی، علی انوریان‌یزدی، مصطفی اعلمی و لیدا شیرازی