Skip to Content

تامین بخشی از اعتبارات پروژه راه‌آهن سبزوار از طریق فروش اوراق مشارکت

تامین بخشی از اعتبارات پروژه راه‌آهن سبزوار از طریق فروش اوراق مشارکت

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: بخشی از اعتبارات پروژه راه‌آهن سبزوار از طریق فروش اوراق مشارکت تامین می‌شود.

خبرگزاری فارس: تامین بخشی از اعتبارات پروژه راه‌آهن سبزوار از طریق فروش اوراق مشارکت

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه کنگره بزرگداشت قیام سربداران از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی است که در سال 94 رقم می‌خورد، اظهار داشت: این مراسم در بهار سال آینده و به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر کارگروه‌ها و کمیته‌های مختلف این کنگره با محوریت دانشگاه حکیم سبزواری تشکیل شده و در حال پیگیری ساز و کارهای اجرای این مراسم هستند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای برگزاری این کنگره اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات توسط وزارت ارشاد و بخشی نیز توسط نهادهای دست‌اندرکار تامین می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت راه‌آهن سبزوار با بیان اینکه برای اجرای این پروژه در امسال اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان از ماده 180 در اختیار نمایندگان قرار گرفته است، گفت: خط آهن سبزوار در دو سال گذشته به دلیل نبود اعتبارات متوقف مانده بود که امسال اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 300 میلیارد تومان برای ادامه پروژه توسط دولت اختصاص داده شده است.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه قرار بود این خط آهن امسال به بهره‌برداری برسد، اضافه کرد: در دیداری که اخیرا با وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت، وزیر قول مساعد داد تا اعتبارات مورد نیاز این پروژه از طریق راهکارهای مناسب تامین کند.

وی با بیان اینکه بر اساس توافقات صورت گرفته و اختصاص کامل اعتبارات ماده 180 وزارت نیز برای تامین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه اقدام کند، بیان داشت: در صحبت‌هایی که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم یکی از راهکارهایی که پیشنهاد داده شد تامین اعتبارات از طریق فروش اوراق مشارکت بود.

وی با بیان اینکه تاکنون 5 میلیارد تومان از اعتبارات ماده 180 برای ادامه کار این پروژه اختصاص یافته و در چند روز آینده نیز بقیه اعتبارات اختصاص می‌یابد، تاکید کرد: امیدواریم با تامین اعتبارات و قول‌های داده شده از سوی وزارت راه و شهرسازی شاهد تکمیل این پروژه باشیم.