Skip to Content

تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب

جانشین بازرس ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور امروز با امام جمعه مشهد دیدار و گفتگو کرد..

 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی مولا زاده در این دیدار با ارائه گزارشی از ستاد عفاف و حجاب کشور گفت: وزارت کشور با همکاری سایر دستگاه های متولی به دنبال اقدامات اثرگذار و نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب است.
او افزود: راهکارهای پیشنهادی ائمه جمعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره راهنمای خوبی برای اجرای هرچه بهتر طرح های مربوط به حوزه ی عفاف و حجاب بوده است.
مولا زاده گفت:ممنوعیت استفاده از منشی خانم و نیز تفکیک جنسیتی در فضای اداری ابلاغ شده و در بخش زیادی از محیط های اداری دولتی و بخش های عمومی دولتی و خصوصی به اجرا درآمده است.
جانشین بازرس ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور با بیان اینکه ساماندهی مانکن ها و لباس های نامناسب در مجتمع های تجاری از دیگر اقدامات خوب در حوزه عفاف و حجاب است؛افزود: بازرسان وزارت کشور و استانداری ها به طور مستمر عملکرد بخش های مختلف را در این حوزه مورد ارزیابی و نظارت قرار می دهند.
آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد نیز در این دیدار حل مسئله عفاف و حجاب را نیازمند یک راه حل فوری و قوی دانست و افزود: مسئولان باید کمی از کارهای تئوری و آسیب شناسی ها فاصله بگیرند و اقدامات عملی بیشتری برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب صورت دهند.
او بر اطلاع رسانی مناسب این اقدامات تأکید کرد و گفت: اطلاع رسانی مناسب در رسانه ها و شبکه های اجتماعی می تواند در جامعه دغدغه ایجاد کند.
امام جمعه مشهد تأکید کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رفع مشکلات آن، نیازمند یک هم افزایی ملی است.